Samsunlu İdlib gazisi Recai Yeter dönmek için sabırsızlanıyor

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu 34 askerin şehit olduğu bölgede yaralı olarak kurtulan Tankçı Uzman Onbaşı Recai Yeter, silah arkadaşlarının yanına dönmek için sabırsızlandığını söyledi

Samsun Haber 06.03.2020, 11:18 06.03.2020, 14:17
763
Samsunlu İdlib gazisi Recai Yeter dönmek için  sabırsızlanıyor

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin saldırısı sonucu 34 askerin şehit olduğu bölgede yaralı olarak kurtulan Tankçı Uzman Onbaşı Recai Yeter (23), Hatay Devlet Hastanesi'nde gördüğü tedavinin ardından memleketi Samsun'a döndü. Şarapnel parçalarının isabet etmesi sonucu bacağından yaralanan Yeter, Çarşamba İlçesi Karabahçe Mahallesi'ndeki baba ocağına getirildi. 

GERİ DÖNECEĞİM

Yeter Ailesi'nin tek çocuğu olan ve mesleğine 2019 yılı mayıs ayında Ankara'da zırhlı birliklerde başlayan Tankçı Uzman Onbaşı Recai Yeter, "İyileştikten sonra arkadaşlarımın yanına döneceğim. Ayağa kalkabilsem şimdi gideceğim" dedi.

İÇİMİZ YANIYOR 

Rejim güçlerinin saldırı yaptığı bölgeye uzakta olduğunu belirten Yeter, "Silah arkadaşlarımızı şehit vermesek daha iyi olurdu ama bu da Allah'ın takdiri. Bir askerimiz de şehit olsa içimiz yanıyor. Orada hepimiz kardeş gibiyiz. Herkes birbirine destek oluyor. Birinin bir derdi olduğunda hepimiz yardım için koşuyoruz. Aynı çatının altında, yediğimiz içtiğimiz bile ayrı değil" diye konuştu.

TUZ BULUTU YÜKSELDİ

Saldırı yapılmadan önce herhangi bir tehlike hissetmediklerini, her şeyin bir anda geliştiğini ifade eden Gazi Yeter, "Açık bir alandaydık. Önce ne olduğunu anlayamadık. Birden toz bulutu yükseldi. O anda hiçbir şey hissedemedim. Hemenkendimizi güvenli bir yerlere atmaya çalıştık. Dışarıda kalan arkadaşlarımızı yanımıza çektik. Yaralı olmamıza rağmen hemen diğer yaralı arkadaşlarımızın yardımına koştu" diye konuştu.

TEKRAR GİDECEĞİM

İyileştikten sonra göreve, silah arkadaşlarının yanına döneceğini belirten Yeter, "Ayağa kalkabilsem şu anda gitmek istiyorum. Arkadaşlarımı yalnız bırakmak istemiyorum. Allah, 'Senin vaden buraya kadar' dediği yere kadar gideceğim. Bizim orada olmamız gerekiyor. Eğer biz gitmezsek onlar Türkiye'ye girecek. Biz orada vatanımız, bayrağımız için savaşıyoruz" dedi. 

Oğlunu gururla askere gönderdiğini ifade eden baba Mehmet Yeter ise, "Benim oğlum rapor süreci dolup, iyileştikten sonra tekrar görevinin başına gidecek. Bu vatanı, bu bayrağı koruyacak" dedi.

Merve İLHAN-Mustafa İNAN

Yorumlar (0)