banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun yaşanılacak şehir ama işsizlik sorunu var - Samsun Haber

Samsun'un, yaşanılması gereken şehirler listesinde 13. sırada yer almasını değerlendiren vatandaşlar, işsizlik sorunundan dert yandı

Samsun Haber 12.12.2019, 09:57
242
Samsun yaşanılacak şehir ama işsizlik sorunu var - Samsun Haber

Samsun Medya Grubu'na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekibi olarak sokağın nabzını tutmaya devam ediyoruz. Vatandaşlara,  “Yapılan bir araştırmaya göre Samsun, yaşanılması gereken şehirler listesinde 13. sırada yer alıyor. Bu konuda ne düşünüyorsunuz?” diye sorduk.

İşte aldığımız yanıtlar:

MEMNUN DEĞİLİM
Mehmet SONGÜL: Ben Samsun’u geçtim, Türkiye’den memnun değilim. Bizim kimsemiz yok burada. Arkamızda duracak kimse de yok. Kimse bize yardımcı olmuyor.

GÜZEL AMA İŞ YOK
Atakan Yaşar VURAL: Samsun yaşamak için gayet iyi bir şehir, hem ucuz ama iş yok. Burada gördüğünüz insanların hepsi emekli. Çalışan kesim çok az, iş yapan kesim parasını alamıyor. Biz 1 TL’ye simit satıyoruz, akşama kadar 100 tane bile satamıyoruz. Samsun’da deniz var, insanları çok iyi, doğa şartları çok güzel ama iş yok. İlk önce iş sahasının olması lazım. Bu ülke bu konuda çok yetersiz.

SAMSUN EMEKLİ ŞEHRİ
Turhan GÖKÇEK: Samsun’un şu anda iş sahası yok, sadece emekli şehri. Ben başka bir şey söyleyemiyorum. Çoğu yerden iyi..  Samsun’u hiçbir yere değişmem ama gençler iş bulamıyor. Bu konuda aciziz. Samsun emekli için yaşanılacak şehir.

KARADENİZ’İN İNCİSİ
Mehmet YÜCEL: Samsun yaşanılacak 13. şehir değil, bence birinci  şehir olması lazım. Çünkü hava, kara, deniz bütün ulaşım noktalarında en güzel şehirlerden bir tanesi ve aynı zamanda Karadeniz’in incisi. Kozmopolit bir il zaten. Emeklilerin çoğunlukta olduğu, iş sahasının bulunmadığı, sosyal aktivitelerin çok fazla olduğu güzel bir şehir aslında ama 13’üncü şehir olarak değil de mutluluk yönünden baktığın zaman insanlar isyan ediyor. Her şeyin lüksünü en iyisini de yapmaya çalışıyorlar, bunu da görüyoruz zaten.

TURİSTİK YERLERİ FAZLA
Oğuzhan YELKOVANCI: Turistik yerleri falan da fazla, bence çok güzel bir şehir. Yaşanılabilir ve kesinlikle de yaşanması lazım.

ELİF DANIŞMAZ
 

Yorumlar (0)