banner1620

banner1585

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Samsun'un 3 ilçesine müjde

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Kamil Demircioğlu, Salıpazarı, Ladik ve Kavak 50 milyon liralık yatırım yapılacağının müjdesini verdi.

Samsun Haber 21.01.2019, 10:23
318
Samsun'un 3 ilçesine müjde

Samsun'un Salıpazarı, Ladik ve Kavak ilçelerinde Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından 50 milyon liralık yatarım yapılacak.

Genel Müdürü Kamil Demircioğlu yaptığı açıklamada, "Bu üç ilçeye yapılacak olan atıksu arıtma tesislerinin ihale sözleşmeleri ve yer teslimleri yapıldı. İnşaat çalışmalarına ise önümüzdeki günlerde başlanacak. Salıpazarı Atıksu Arıtma Tesisi 18 milyon TL’ye, Ladik Atıksu Arıtma Tesisi 15 milyon TL’ye, Kavak Atıksu Arıtma Tesisi ise 17 milyon TL’ye mal olacak. Toplamda üç ilçeye 50 milyon TL’lik alt yapı yatırımı yapılacak. Tek amacımız ilçelerdeki atıksu sorununu çözmektir. Bunun içinde ne gerekiyorsa yapmaya kararlıyız” dedi.

Yatırımların yüzde 50'lik kısmının Belediyelerin Su, Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri (SUKAP)  tarafından finansman edileceğini duyuran Demircioğlu, "Salıpazarı, Ladik ve Kavak İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesislerinde giriş kaba ızgara, ince ızgara kum ve yağ tutucu kompakt ünitesi, bio-p havuzları, havalandırma havuzları, son çöktürme havuzları, çamur susuzlaştırma üniteleri, klor temas tankı üniteleri yapılacaktır. Bu ünitelerden geçen atık su, kentsel atık su arıtma yönetmeliği sınır değerleri sağladıktan sonra, dezenfeksiyon amacıyla klorlanarak deşarj edilecektir.” diye konuştu.

Yorumlar (0)