banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Samsun Müftüsü Öztürk, Ulusal Basın Gündeminde!

Samsun Müftüsü'nden şok sözler! Daha önce kadınlı erkekli horon oynanılmaması konusunda yaptığı açıklamalarla gündeme gelen ve tepki çeken Müftü Öztürk, bu kez de "18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 17 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır" sözleri ile gündeme oturdu.

Samsun Haber 14.10.2014, 11:52 14.10.2014, 11:54
514
Samsun Müftüsü Öztürk, Ulusal Basın Gündeminde!
SAMSUN - Samsun Müftüsü Hayrettin Öztürk'ün sözleri yine ulusal basında gündem oldu. Daha önce kadınlı erkekli horon oynanılmaması konusunda yaptığı açıklamalarla gündeme gelen ve tepki çeken Müftü Öztürk, bu kez de "18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 17 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır" sözleri ile gündeme oturdu.

Samsun İl Müftülüğü, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda yaptığı konuşmada, "“Hazreti Peygamber zikzağı olmayan genci çok severdi. Telafisi mümkün olan hatalar var, telafisi mümkün olmayan hatalar var. Telafisi mümkün olmayan hatalardan birisi, evladın ana-babasını Kur’an’da anlatılan ana baba gibi görmemiş olmasıdır. İkincisi ise sabır ve iffet konusudur. Buluğ çağından sonra iffet çok cazip tekliflerle elden gider. İyi niyetle başlayan birlikteliğin sonu kötü sonla biter. Genç, hayatın baharında iken iffetini kaybediyor. İffetsizlik gözden, kulaktan, elden başlıyor. Bir sınır yoksa hiçbir sınır yoktur. 18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 17 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır. Şehvet öyle bir şeydir ki, sınırda durmazsanız, duracağınız hiçbir yer yoktur. Allah-u Teala ‘Cahiliyetin kadınları gibi sergilemeyin, göstermeyin’ diyor. Gençlerimiz sadece Allah’ın huzurunda eğilmelidir. Hür gençler olarak onları yetiştirmeliyiz. Anneler, babalar çocuklarımızı sevelim. Öğretmenler çocuklarımızı okutalım, vakıflarımız, görevlilerimiz çocuklarımızı yetiştirelim ama bizim için değil, Allah için yetiştirelim. Ey vakıf ve dernek yöneticileri, vakıftaki öğrencilerin sayısı arttığında değil, sabah namazında camiyi doldurduğunda sevinelim" demişti.

Samsun Müftüsü Öztürk'ün bu konuşmasında yer alan "18 yaşındakinin zinasına karşı çıkamıyorsanız, 17 aylık bebeğe tecavüze karşı çıkmak timsahın gözyaşlarıdır." şeklinde ki ifadeleri ise yaygın gazete ve internet sitelerinde biran da gündem oldu. Milliyet, CNN Türk, Hürriyet, Taraf, Cumhuriyet gibi birçok yayın organında Öztürk'ün bu sözleri 'Müftü'den tartışılacak sözler' başlığı ile okuyuculara haber olarak sunuldu.

samsunkenthaber
Yorumlar (1)
Ünal Candan 7 yıl önce
Sayın Müftüm çok doğru söylemiş. Rabbim sayılarını artırsın İnşaAllah.