Samsun Medya Grubu Ayvacık'ta çat kapı siyaset

Samsun Medya Grubu ekibi, 'Çat Kapı Siyaset' programı kapsamında ilçelerin tek tek nabzını tutmaya devam ediyor. Ekibimizin bu kez durağı Ayvacık olurken, 31 Mart'a sayılı günler kala ilçedeki son durum gözlemlendi

Samsun Haber 05.03.2019, 09:17 05.03.2019, 10:49
169

Samsun Medya Grubu (SMG) 31 Mart 2019 yerel seçimlerine sayılı günler kala, ilçelerin nabzını 'Çat Kapı Siyaset' programı kapsamında tutuyor. 

'Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında belediye başkanları, parti ilçe başkanları, STK başkanları, gençler, kadınlar ve yaşlıların yanı sıra esnafla seçim ve beklentileri konuşuldu. 'Çat Kapı Siyaset' programında, önceden haber verilmeden partiler ve STK’lara yapılan ziyarette görüşler alındı. 

DEV KADRO GÖREV BAŞINDA
Samsun Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erdal Bozkurt, Samsun Canlı Haber TV Genel Yayın Yönetmeni Mahmut Erdoğan ve ORA Araştırma Şirketi Genel Koordinatörü Barış İpek’in birlikte yönettiği ‘Çat Kapı Siyaset’ programı kapsamında belediye başkanları, parti ilçe başkanları, STK başkanları, gençler, kadınlar ve yaşlıların yanı sıra, esnafla seçim ve beklentileri konuşuldu.

ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Ekibimiz, Ayvacık'ta ilk olarak AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. İlçede, Cumhur İttifakı neticesinde AK Partili aday desteklenecek. Seçim çalışmalarının devam ettiği AK Parti Ayvacık SKM'de şu görüşleri aldık:

EN İYİ ŞEKİLDE YANSITACAĞIZ
Sertaç CAN (AK Parti İlçe Başkanı): Ayvacık, her seçimde birinci olmuş ve bu desteğini her daim sandıkta göstermiştir. Gönül belediyeciliği kapsamında kapı kapı dolaşıp vatandaşlarımızla sohbet edip, seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyoruz. Reisimiz, zaten vatandaşımızın gönlüne girmiş, girmeye de de devam edecek. Cumhur İttifakı'nı en iyi şekilde yansıtıp, birlik ve beraberlik içerisinde seçimi geçireceğiz. Umarım hem partimiz için hem de Ayvacık için hayırlısı ne ise o olur.

TEŞKİLATIMIZ ÇOK SAĞLAM
Halil KALAYCI (Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı): Biz Cumhur İttifakı teşkilatı olarak Allah'a çok şükür, güçlüyüz. İlçemizde müthiş bir doğa var. Biz burayı, turizm cenneti haline getirmeyi hedefliyoruz. Ekranlarda dizilerin çekildiği güzel yerleri görüyoruz ama bizim ilçemiz onların çoğundan daha güzel. Bizim iki doğal baraj gölümüz var. Biz yatırımcının önünü açacağız, plan ve projelerimizi insanlara anlatacağız. Yol sorunumuzu da çözdükten sonra turizm yolunda ilerleyeceğiz. Bizim için Mustafa Demir'in büyükşehire aday olması inanılmaz bir şans oldu. Teşkilatımız gerçekten çok sağlam. Hep birlikte burayı Akdeniz  ve Ege kasabaları gibi gelişmiş bir yer yapacağız. Zamanla, sabırla ve destekle yapacağız. Eğitimci olarak nerede ve ne zaman, ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Allah'ın izniyle 31 Mart bayramını hep birlikte kutlayacağız. Yeter ki bize inansınlar, güvensinler ve desteklesinler. Kimsenin güvenini boşa çıkarmayacağız. 

Ekibimizin ikinci durağı Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanlığı oldu.
HER GAYRET GÖSTERİYORUZ 
Ali DUMAN (MHP İlçe Başkanı): Cumhur İttifakı'na ilçemizde de büyük önem veriyoruz. AK Parti ile beraber Cumhur İttifakı'nın kapsadığı şekilde çalışmalarımıza köy, mahalle olarak ziyaretlerle devam ediyoruz. Cumhur İttifakı'nın en yüksek oranda oyla seçilmesi için gayret gösteriyoruz. Halkımızın, Cumhur İttifakı'na büyük destek vermesini istiyoruz. Hep birlikte başaracağımıza inanıyorum. 

İYİ PARTİ'DE KAPILAR KAPALI
Ekibimizin kapısını çaldığı İYİ Parti'de kapıların kapalı olması dikkat çekerken, buradan da görüşler alınamadı.

SÖZ AYVACIKLILARDA
Çat Kapı Siyaset programını sahada sürdüren diğer ekibimiz de vatandaşlarla görüştü. 
Ayvacıklılara mikrofonlarımızı uzatan ekibimiz, "Yerel seçimler hakkında ne düşünüyorsunuz, beklentileriniz nedir, tercihiniz hangi yönde olacak, büyükşehir belediye başkanlık seçimleri hakkında düşünceleriniz neler?” diye sordu. Ayvacık görüşlerinde şu yanıtları verdi:

TURİZM MERKEZİ OLACAK
Hamdi ATMACA: Cumhur İttifakı büyük bir oranda kazanacaktır. Bunun için çalışmalar sürdürülüyor. İnşallah güzel sonuçlar alacağız. Ayvacıklı vatandaşların, Cumhur İttifakı'nı desteklemelerini istiyorum. Çünkü çok güzel başarılara ulaşacağız. İlçemizi geliştirmeyi hedefliyoruz. Kültür ve sanat faaliyetleriyle burayı turizm merkezi haline getireceğiz. İnşallah bu 5 yıllık dönemde bunları başaracağız.  

REİSİMİZİN YOLUNDAYIZ
Serkan VARDA: 31 Mart'tan sonra, 'Durmak yok, yola devam' diyoruz. Allah'ın izniyle resimiz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın izinde devam edeceğiz. Ayvacık için ne iyiyse o olacak inşallah.

SICAKKANLI, HOŞGÖRÜLÜ
Dursun ALTÖRE: Seçim atmosferi güzel geçiyor. Ayvacık'ta AK Parti Adayı Halil Kalaycı kazanır diye düşünüyorum. Çünkü kendisi daha önce vakıf müdürü olduğu için insanlarla arasındaki ilişki çok güzel. Hem sıcakkanlı hem de hoşgörülü bir adam. Kendisine başarılar diliyorum. Büyükşehirde ise Erhan Usta'nın kazacağını düşünüyorum. 

TAHMİNLERİM AK PARTİ 
Mustafa YAZICI: Şimdiye kadar ilçemizde AK Parti ağır basıyordu. Ben şimdi de AK Parti'nin kazanacağını düşünüyorum. Aynı şekilde büyükşehirde de AK Parti kazanır gibi geliyor.

AYVACIK AK PARTİ'NİN 
Ali KESİT: Bence eskisi gibi devam eder. Ayvacık, AK Parti'yi destekliyor. Bende AK Partili olduğum için büyükşehirde de kazanacağımızı düşünüyorum. Partimizin her şeyinden memnunum. Kazanmasını gönülden istiyorum. 

KAZANACAĞIMIZA İNANIYORUM
Kadir YAZICI: Gönlümüzden ilçemizde ve büyükşehirde AK Parti'nin kazanmasından yana. Ben, partinin muhakkak kazanacağını düşünüyorum. Allah nasip ederse bu seçimleri hayırlısıyla kazancağız. 

İYİ PARTİ'NİN KAZANMASINI İSTİYORUM 
Efraim ACAR: Ben durumdan memnun değilim. AK Parti'nin kazanmasını istemiyorum. Ayvacık küçük bir yer olduğu için mevcut durum yine aynı devam eder. AK Parti'yi destekleyen çok. Fakat ben İYİ Parti'nin kazanmasını gönülden istiyorum. 

İLÇEMİ GELİŞTİRECEK 
Kadir DALMAN: Benim seçimlerden çok büyük beklentim yok. Kim kazanırsa kazansın, ilçemde bir mandıra bir de fındık fabrikası istiyorum. Bunu yapabilecek bir başkan olsun yeter. İlçemi geliştirecek bir başkan istiyorum. Seçimlerde kimin kazanacağına dair bir fikrim yok. Hayırlısı olsun. 

EKSİK HİZMETLER DE VAR  
Ahmet AYAN: Ayvacık'ta AK Parti kazanır. Büyükşehirde de AK Parti kazanır. Çünkü halkın büyük kısmı AK Parti destekçisi. Hizmetler yapılıyor ama bir çok eksiğimiz de var. Mesela Ayvacık yollarının bir kısmı düzgün değil. Bu gibi hizmetlere önem verilmeli. 

AK PARTİ GÜÇLÜ 
Veysel TOSUN: Burada AK Parti seçimleri kazanır. Güçlü bir parti olduğu için herkes tarafından güveniliyor ve destekleniyor. Büyükşehirde kararımı vermedim ama tahminlerime göre yine AK Parti adayı kazacak. Başka bir partinin kazanacağını düşünmüyorum. 

ALLAH'IN İZNİYLE KAZANACAĞIZ 
Emine KAYA: Allah'ın izniyle yine AK Parti'yle devam edeceğiz. Hem burada hem de büyükşehirde AK Parti'nin kazanmasını istiyorum. Hayırlısıyla kazanacağız. Ben inanıyorum. 

VAZİYET ORTADA 
Baki ATMACA: Ben İYİ Parti yönetim kurulu üyesiyim. Vaziyet ortada. Burada  Erdal Avcı, Büyükşehir'de Hayati Tekin'in kazanmasını istiyorum.  

KALAYCI VE DEMİR KAZANIR  
Erdoğan TÖRE: Burada son durum Halil Kalaycı'yı gösteriyor. Şu an büyükşehirde ise Mustafa Demir'in kazanması için destekleyeceğiz. Ben AK Parti adaylarının başarılı olacağını ve kazanacağını düşünüyorum. 


Röportajlar:  Dilber BAHADIR, Yasin KÖSE, Mustafa TOGUR, Hande ONAT, Uğur ATICI, Ekrem ASLAN

Yorumlar (0)