SAMSUN HABER: Oradaydık, unutmadık, unutturmadık!

SAMSUN-İhlas Haber Ajansı arşivinden derlenen fotoğraflarla "Oradaydık, Unutmadık, Unutturmadık" başlığı adı altında "15 Temmuz Destanı Fotoğraf Sergisi"nin açılışı yapıldı.

Samsun Haber 15.07.2017, 15:37 15.07.2017, 15:40
134

Samsun Haber - Samsun Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu'nda düzenlenen, "15 Temmuz Destanı Fotoğraf Sergisi"nin açılışını Samsun Valisi Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Barosu Başkanı Kerami Gürbüz ve Ak Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel yaptı. 

İhlas Haber Ajansı Samsun Bölge Müdürü Ali Yılmaz Ergen Samsun Canlı Haber TV mikrofonlarına şunları söyledi: 
"Biliyorsunuz ki bir yıl önce 15 Temmuz 2016’da gece 22.00 sularında gerçekleşen bir kalkışma vardı. O tarihten bu tarihe bir yıl geçti. Uzun bir süre gibi ama çok kısa sürede geçti. Biz o gece tüm İHA personeli olarak muhabirleriyle, kameramanlarıyla sokaklardaydık. Ve o gece çekilen fotoğraflar, görüntüler tarihe tanıklık ediyor. Dolayısıyla bizde bu 15 Temmuz’un kanlı gecenin unutulmaması adına İHA olarak Türkiye genelinde 50 noktada bu sergileri açtık. Bu sergimizin adı da ‘Oradaydık, Unutmadık, Unutturmadık’ başlığı altında sergiliyoruz."

Ergen, "Bu ülke gerçekten güzel bir ülke, güzel şeylere layık. Ama maalesef içimizdeki hainlerin ve dış odaklı mihrakların birlikte organize ettikleri bir geceydi. Allah korudu diye düşünüyorum. O gece ülkenin uçurumdan döndüğü kanaatim var. İnşallah Allah o günleri bir daha göstermesin. Böyle bir acıyı, bu görüntüyü bir daha yaşamayız inşallah" dedi.
Samsun Büyükşehir Belediyesi Sergi Salonu'nda bugün açılışı yapılan "15 Temmuz Destanı Fotoğraf Sergisi" 1 hafta boyunca ziyaretçilerini bekliyor.

Haber: Merve İLHAN-Müberra KUDUN 

Yorumlar (0)