SAMSUN HABER : Gençlik ve Spor Bakanı Bak, 'Samsun'un emrindeyim!..'

SAMSUN - Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Samsun'a geldi. Bakan Bak, "Emrinizdeyim. Samsun'un da, Türkiye'nin de emrinde olacağım" dedi.

Samsun Haber 26.07.2017, 16:57 26.07.2017, 18:17
359

Samsun Haber - Son Kabine değişiklinde Akif Çağatay Kılıç'ın yerine Gençlik ve Spor Bakanı olan Osman Aşkın Bak, Samsun'a geldi.

AKİF ÇAĞATAY KILIÇ'A TEŞEKKÜR
Bakan Osman Aşkın Bak, Valiliğe gelişinde Vali Osman Kaymak, Milletvekili Fuat Köktaş ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz tarafından karşılandı. Bakan Bak, burada yaptığı konuşmada, "Olimpiyatların Samsun'a kazandırılmasında emeği geçen sayın Bakanımız Akif Çağatay Kılıç'a, milletvekillerimize, belediye başkanımıza teşekür ediyorum. Bakanımız, Türk sporu için önemli işler yaptı. En önemlisi de bu oyunları gerçekleştirmesiydi" dedi.

'SAMSUN SPOR KENTİDİR'
Samsun'un bir spor şehri olduğunu söyleyen Osman Aşkın Bak, "Samsun, Olimpiyatlardaki organizasyonla tüm Türkiye'ye, tüm dünyaya spor kenti olduğunu gösterdi. Güreş Federasyonu başkanlığı yaptığım için de Samsun'un bu spor dalında çok iyi sporcular yetiştirdiğini biliyorum" diye konuştu.

'BİRLİKTE KOŞMAYA DEVAM'
Bakan Bak ayrıca, "Olimpiyatları takip etmek için Samsun'a geldim. Kapanış törenleri için de geleceğim. Ben emrinizdeyim. Samsun'un da, Türkiye'nin de gençlik ve spor için emrinde olacağım. Birlikte koşmaya devam edeceğiz" dedi.


Mustafa Dağıstanlı'daki spor müsabakalarını izleyen Bakan Bak, daha sonra Kavak'a geçerek buradaki güreş müsabakalarını izledi, dereceye girenlere madalyalarını sundu.

Merve İLHAN - Oğuz BAŞAER

Yorumlar (0)