banner1518

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun Final öğrencilerinden anlamlı ziyaret!

Özel Samsun Final Okulları 4-A sınıfı Öğrencileri '10 Nisan Polis Haftası' etkinlikleri kapsamında Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV)'ı ziyarette bulundu

Samsun Haber 12.04.2018, 13:16 12.04.2018, 15:00
263

10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Özel Samsun Final Okulları'nın 4-A sınıfı öğrencileri Emniyet Teşkilatı Vazife Malülü ve Şehit Aileleri Vakfı'nı (EMŞAV) ziyaret ederek şehitlik ve gazilik hakkında bilgiler alarak farkındalık yarattı.

EMŞAV Vakfı Karadeniz Temsilcisi Bilal Erim, vakıf hakkında öğrencilere bilgiler vererek, "Burası Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV)'ın Karadeniz temsilciliği. Biz burada şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanında oluyoruz. Şehitlerimiz bu vatanın bölünmez bütünlüğü için evlerimize rahat oturabilmemiz, okula gidebilmemiz için canlarını feda etmiş kişiler. Gazilerimiz ise görev başında yaralanarak, kaza geçirerek bu mertebeye geldiler. İşte biz bu kardeşlerimizin anılarını, hatıralarını yaşatmaya çalışıyoruz. Sizler de ileride memleketimize faydalı bireyler olacaksınız" dedi.

ERİM'DEN ÇOCUKLARA ÖNERİ
Çocuklara önerilerde de bulunan Erim, "Bizim sizlerden istediğimiz derslerinize çok çalışmanız, bir de annenizi, babanızı dinleyin çünkü onlar her konuda sizden çok tecrübeliler. Bir diğer husus da okul önlerinde yaramaz çocuklar vardır, onlara dikkat edin. Okul çevresinde sizi rahatsız eden bir tip gördüğünüzde hemen Öğretmeninize iletin bunu. Daha farklı bir olay görürseniz direk arayacağınız numara biliyorsunz ki "155" dir. Polis amcalarınız da hemen gelir müdahale ederler. Hepinize teşekkür ediyorum ziyaretinizden dolayı, çok sağolun. Çok çalışın" diye konuştu. Yapılan konuşmaların ardından Bilal Erim ziyarette bulunan öğrencilerin sorularını yanıtladı.

MİNİK GÜNEŞ'İN POLİS SEVGİSİ: Arkadaşlarıyla birlikte ziyarete katılan 4-A sınıfı öğrencisi Güneş Bozkurt, polisleri çok sevdiğini, her zaman polis ağabeyleri için dua ettiğini söyledi.

Özel Samsun Final Okulları 4-A sınıfı Öğretmeni Salih Emre Akbaş da, öğrencilere şehit ve gazilerin tarihte yerinin çok büyük ve önemli olduğunu ifade ederek, "Bağımsızlığımızın teminatı onlar. Öğrencilerimize farkındalık yaratmak için burada bulunduk. Tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" dedi.


 
Haber: Mustafa İNAN - Atilla PIÇAK

Yorumlar (0)