banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun'dan 9 başkan ilçelerini tanıtacak - Samsun haber

AK Parti, kadın belediye başkanları ile yerel yönetimlerde görev yapan meclis üyeleri Kadın Şurası’nda bir araya getirecek. Yarın yapılacak şuraya AK Parti’den seçilen 9 belediye başkanının yanı sıra Samsun'daki meclis üyeleri de katılacak. Başkanlar, organizasyonda şehirlerini tanıtacak

Samsun Haber 10.12.2019, 15:31
460
Samsun'dan 9 başkan ilçelerini tanıtacak - Samsun haber

AK Parti, farklı coğrafyaların yerel yönetimlerinde görev yapan kadın belediye başkanlarını ve meclis üyelerini bir araya getiriyor. AK Parti’nin geleneksel hale getirdiği “Yerel Yönetimlerde Kadın Şurası” uluslararası boyuta taşınıyor. Yarın ATO Congresium’da yapılacak olan şuraya AK Parti’den seçilen 7 belediye başkanının ve bin 4 meclis üyesinin yanı sıra yurt dışından da katılımcılar olacak. 
Ankara'daki toplahtıya Samsun'dan milletvekillerinin yanı sıra AK Partili 9 belediyenin başkanları ve belediye meclis üyelerinin ile Kadın Kolları üyeleri katılacak.  Toplantıda kadınların yerelde neler yapabilecekleri, yerelde sorunların neler olduğu ve çözümleri örneklerle değerlendirilecek. 

ŞURAYA ERDOĞAN DA KATILACAK
Üç oturum halinde yapılacak şuraya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. İlk oturumda kadın meclis üyelerine tecrübe paylaşımı yapılacak. İkinci oturumda ise yurt dışından gelenlerle Türkiye’deki kadın belediye başkanları arasında iyi niyet anlaşması imzalanacak. Üçüncü oturumda da çıktılar kamuoyu ile paylaşılacak.

ŞEHİRLERİNİ TANITACAKLAR
17 ülkeden konuğun olacağı şuraya kadın belediye başkanları da katılacak. Ayrıca, organizasyonda AK Partili belediyelerin, sıfır atık ve çevreye duyarlı STK’ların ve bazı Bakanlıkların stantları da olacak. Belediyeler de bu organizasyon sayesinde hem kendi şehirlerini tanıtma imkânı bulacaklar, hem de diğer davetlilerle iletişim kurabilecekler. Şuraya Smasun'daki 9 belediye de ayrı ayrı stant kuracak.  Bu amaçla Smasun'da marka haline gelmiş yöresel tatlar ve ürünler stantlarda sergilenecek ve ilçelerin tanıtımı sağlanacak. 

100 YIL LOGOLU ATATÜRK ANITI
AK Parti Yerel Yönetimler Kadın Şurası'na Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı nedeniyle '100. yıl logolu' ürünleri de sergileyecek. Bu kapsamda 100. yıl formalarının yanı sıra, Atatürk heykeli ve Bandırma VCapuru da stantı gezecek ziyaretçilere sunulacak.

UFUK VERMEK İSTİYORUZ
AK Parti Samsun Kadın Kolları Başkanı Rabia Bay Keser, şuranın meclis üyeleri için bir eğitim formatında olacağını belirterek, “Türkiye’de ve dünyada çok fazla örnekler var. Mesela, Kamerun’da, daha önce belediye meclis üyesi daha sonra belediye başkanı ve en son çevre ve şehircilik bakanı olan bir kadın vardı. Biz bu gibi örneklerle belediye meclis üyelerimize ufuk vermek istiyoruz. Aynı zamanda şehrimizin tanıtımı için de bu şura önemli bir fırsat olacak” diye konuştu.

Gülsüm ATİK 

Yorumlar (0)