Samsun'da tedavi altına alınan köpek kurtarılamadı

Trabzon'da kaldığı kulübe önünde tüfekle vurulan köpek Samsun’daki Hayvan Hastanesi’nde tedavi altına alındı.Ancak 6 yaşındaki ‘Baron’ isimli köpek yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtalamadı.  Telef edilen köpeğin sahibi Erkan Çolak, saldırganların bulunup gerekli cezanın verilmesi için suç duyurusunda bulundu.

Samsun Haber 27.01.2019, 14:30
258
Samsun'da tedavi altına alınan köpek kurtarılamadı


Trabzon'un Ortahisar ilçesinde Hanım Yıldız’a ait bahçeli evin önünde bağlı duran 'Mix' kırması 6 yaşındaki ‘Baron’ isimli köpeğe yiyecek vermek için sabah saatlerinde bahçeye giden komşuları, köpeği kanlar içerisinde bulan komşular köpeğin sahibi Erkan Çolak’a durumu haber verdi. Erkan Çolak, kanlar içerisinde hareketsiz yatan köpeğini veterinere götürdü.Burada yapılan ilk müdahalenin ardından yaralı köpek ğı Samsun Hayvan Hastanesi’ne kaldırılsada, av tüfeğinden çıkan saçmaların isabet ettiği vücudunda ağır tahribat oluşturası ve aşırı kan kaybından yaşama tutunamadı.


KOMŞULARINDAN ŞÜPHELENİYOR
Köpeğinin ölmesinden dolayı büyük üzüntü duyan Erkan Çolak,  saldırganların yakalanması için hayvan hakları derneğinin de destekleriyle suç duyurusunda bulundu.Köpeği 5 yıl önce barınaktan sahiplendiğini belirten Çolak, saldırının köpeği bölgede istemeyen bazı komşuları tarafından yapıladığını iddia etti.Çolak, “Köpeğimi 5 yıl önce barınaktan aldıp sahiplendim. İş yerimizde duruyordu, orası kapandığı için kayınvalidemin evine getirdim. Buradaki tel örgüleri ve kulübeyi de Baron için hazırladık. Zincirle bağlı bir hayvandı. Köpeği getirdiğimizde bazı yakın çevrelerden baskı oldu; ‘Biz bu köpeği istemiyoruz, birisini ısırırsa ne olur’ dediler. Bu kişilere, köpeğin saldırgan olmadığını, saldırgan olsa buraya bırakmayacağımı söyledim. Bu hayvan bağlı ve etrafı tel örgülerle çevrili bir şekilde duruyor” ifadelerinde bulundu.

'PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ'

Köpeğini vuranların bir an önce bulunmasını isteyen Çolak,  “Beni aradılar ve 'köpeğin vuruldu' dediler. Geldiğimizde köpek yaralı bir şekilde kulübesinin altına saklanmıştı. Köpeği oradan çıkarıp, veterinere götürdük. Samsun’daki Hayvan Hastanesi’ne götürdük. Hemen tedaviye aldılar fakat hayvan dayanamadı ve onu kaybettik. Daha sonra köye getirerek defnettik. Ben bunu kim veya kimler yaptıysa bulunmasını istiyorum. Gerekli suç duyurumuzu yaptık. Bu işin peşini bırakmayacağım” diye konuştu.


'O BENİM CANIM KÖPEĞİMDİ'
Erkan Çolak’ın 7 yaşındaki oğlu Muhammet Çolak'da “Baron’u çok seviyordum. O benim canım köpeğimdi, onu vuranların cezasını çekmesini istiyorum" dedi. Aynı zamanda  Trabzon Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği (TRAHAYKO) da, sosyal medya hesabından yaşananları kınarken, saldırganların yakalanarak cezalandırılmasını istemekte.


DHA

Yorumlar (0)