banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun'da santralin mühürlenmesine farklı tepkiler - Samsun Haber

AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden, mahkemenin santral ile ilgili kararına saygı duyduklarını, CHP İlçe Başkanı İlhan Yürükçü ve İYİ Parti İlçe Başkanı Turhan Yazıcı ise belediyenin esnek davrandığını söyledi

Samsun Haber 08.05.2020, 08:23
262
Samsun'da santralin mühürlenmesine farklı tepkiler - Samsun Haber

Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde Biyokütle Enerji Santrali inşaatının mühürlenmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden, hukukun verdiği karara saygı duyduklarını söyleri. CHP İlçe Başkanı İlhan Yürükçü ve İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı, Çarşamba Belediyesi'nin santrali mühürlemesi konusunda geç kaldığını ve esnek davranıldığını öne sürdü.

SAYGIMIZ SONSUZ

Bakanlık ve hukukun verdiği karara saygı duyduklarını ifade eden AK Parti Çarşamba İlçe Başkanı Taner Özden, "Doğru ya da yanlış karar diyerek yorum yapmamız doğru olmaz. Verilen karara karşılık gereken yerler gerekeni yaptı. Yarın mahkeme tarafından başka bir karar verilirse durum değişebilir. Konu yargıya taşındıktan sonra da mahkemelerin vereceği karara saygımız sonsuz" dedi.

OYALAMA TAKTİĞİ 

Santralin mühürlenmesi için geç kalındığını belirten CHP Çarşamba İlçe Başkanı İlhan Yürükçü de, "Biz bunun bir oyalama taktiği olduğunu düşünüyoruz. Sokağa çıkma kararı olduğunda bile çalıştığına dair görüntüler ortaya çıktı. Hatta bizler, mühürlendikten sonra çalışmaya devam ettiğine dair duyumlar aldık. Neye güveniyorlar bilmiyorum? Dış kapıyı mühürlemedilerse, nereyi mühürlediler? Bu konuda esnek davranılıyor" diye konuştu.

DOĞAN YANLIŞ YAPIYOR

İYİ Parti Çarşamba İlçe Başkanı Turhan Yazıcı ise, "Mühürleme yapılmış ama içeride çalışmaların devam ettiğine dair duyumlar aldık. Yapılan çok büyük bir hata var ve yargıyı hiçe sayıyorlar. Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan çok yanlış yapıyor. Biz santralin sonuna kadar takipçisi olacağız" dedi.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)