banner1620

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun'da kış lastiği mesaisi başladı 

Zorunlu kış lastiği uygulamasında bir hafta geride kalırken araçlarına kış lastiği taktırmak isteyen vatandaşlar, lastikçilerin yolunu tutmaya devam ediyor.  Kış lastiği mesaisine devam eden lastikçilerde de uzun kuyruklar oluştu

Samsun Haber 10.12.2019, 17:27
462
Samsun'da kış lastiği mesaisi başladı 

Zorunlu lastik uygulaması ticari araçlarda kullanım zorunluluğu 1 Aralık itibariyle başladı. Hususi araç sürücüleri ise oto lastikçilerin yolunu tuttu. Lastikçiler de oluşan araç kuyrukları yoğunluğa sebebiyet verdi. Saraç Oto Lastik İşletmecisi  Hamdi Saraç, işlerinin oldukça yoğun olduğunu belirterek, lastik almak isteyen vatandaşlara uyarılarda bulundu.

ÖZEL TASARLANMIŞ LASTİK
1 Nisan tarihleri arasında kalan 4 aylık dönemde kış lastiği kullanılması zorunlu olduğunu belirten Saraç, "Samsun'da da lastikçileri kış lastiği mesaisi devam ediyor. Üzerinde M+S işareti ve/veya kar tanesi (snowflake) işareti bulunan ve 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda yol tutuşunu arttırmak amacıyla bileşimi özel olarak belirlenmiş ve sırt yüzeyinde özel olarak tasarlanmış desenleri bulunan lastiklerin kullanılması gerekli. Ayrıca kış lastiği kullanımı yaz lastiğinin de ömrünü uzatıyor" dedi.

CAN GÜVENLİĞİ ÖNEMLİ
Samsun'da 18 yıldır lastik sektöründe çalıştığını belirten Saraç Oto Lastik İşletmecisi Hamdi Saraç, "Oldukça yoğun çalışıyoruz. Kış lastiği taktırmak can güvenliği için son derece önemli.  Kaza riskini azaltıyor. Bir yandan yaz lastiği ile kış lastiği arasında fren mesafesinde farklılıklar oluşabiliyor. Biz müşterilerimize kış ve yaz lastiklerini dönemsel olarak kullanmalarını öneriyoruz. Böylece lastik değiştiği zaman müşterimizin bütçesi de yıpranmıyor.Yola çıkan vatandaşlarımız ani frenlerde, yaz lastikleri takılı olduğu zaman kaza yapma olasılığı artıyor. Bu nedenle kış lastiği takmak önemli" diye konuştu.

Dilber BAHADIR, Cemal Said KAPTAN 

Yorumlar (0)