banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun'da kahramanlardan mesaj var - Samsun Haber

Samsun Gazi Devlet Hastanesi hemşireleri, 'Hemşireler Günü'nde vatandaşlara "Biz sevdiklerinize çok iyi bakıyoruz. Siz lütfen evde kalın" mesajını verdi 

Samsun Haber 13.05.2020, 14:03
729

Samsun Gazi Devlet Hastanesi'nde koronavirüs ile mücadelede en önde safta yer alan hemşireler, ailelerinden ve çocuklarından ayrı 7 gün 24 saat özveriyle çalışarak, anne şefkati ile hizmet vermeye devam ediyor.  Fedakar hemşireler, pandemi nedeniyle çocuklarına ve ailelerine sarılamamanın  üzüntüsünü yaşasalar da gece gündüz en iyi şekilde görevlerini yerine getiriyor. 

İYİ Kİ ONLAR VAR

Sağlık ordusunun vazgeçilmezi hemşirenin sözlük anlamının kız kardeş olduğunu ve pandemi sürecinde tüm hemşirelerin anne şefkati ile hizmet verdiklerini belirten Gazi Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Emine Sehmen, "Tüm hemşirelerimizin emeklerine, yüreklerine sağlık. İyi ki onlar var" dedi.

BİZ BURADAYIZ

Gece gündüz demeden ailelerinden ve çocuklarından ayrı kalarak gösterdikleri fedakarlık için hemşirelere teşekkür eden Gazi Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Emel Özcan ise, "Bizler pandemi sürecini çok iyi yönettik ve 7 gün 24 saat vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Lütfen istikrarlı ve tedbirli olalım. Bizler sizin için buradayız, siz de lütfen evleriniz de kalın" diye konuştu.

LÜTFEN EVDE KALIN

Salgın sürecinde yoğun bir mücadele verdiklerini belirten Pandemi Yoğun Bakım Hemşiresi Gamze Yardım, "Şu anda tüm süreç olumlu bir şekilde ilerliyor. Ailemizden uzak kaldığımız için üzülüyoruz. Halkımızdan evde kalarak bize yardımcı olmalarını istiyoruz" dedi. 

ÇOCUKLARIMA SARILAMIYORUM

Çocuklarından ayrı kaldığı için gözyaşlarını tutamayan fakat tüm fedarlığıyla görevini yerine getiren Cerrahi Hemşiresi Ayşe Canbolat, "Bu dönemde yaşadığım en acı durum çocuklarıma sarılamamak. Lütfen normalleşmiş gibi düşünmeyelim ve tedbirlerimizi alarak yaşamaya devam edelim. Biz sevdiklerinize çok iyi bakıyoruz. Lütfen siz evde kalın" ifadelerini kullandı.

İYİLEŞTİM VE İŞİME DÖNDÜM

Kovid 19'u yenerek görevine kaldığı yerden devam eden Hemşire Hatice Kutlu, "Arkadaşlarımın desteğiyle iyileştim ve işime döndüm. İnsanlar tedbirlerini almaya devam etsinler. Bu süreç zor fakat ama sabredeceğiz" dedi. 

ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORUZ

Bulaşıcı hastalıkların takibini yapan ekipte görevli Hemşire Gülsan Ünal, "Biz gece gündüz özveriyle çalışıyoruz. Vatandaşlardan tek istediğimiz evde kalmaları ve tedbirlerini almadan dışarıya çıkmamaları" diye konuştu.

AİLEMİZDEN AYRIYIZ

Sağlık ordusunun en önde gelen isimleri olduklarını söyleyen Acil Servis Sorumlu Hemşiresi Serap Çelik, "Bizler bu sürecin sonuna kadar özveriyle çalışmaya devam edeceğiz. Ailemizden, çocuklarımız uzakta çalışmaya devam ediyoruz lütfen vatandaşlarımız evde kalsın" dedi.

Merve İLHAN-Mustafa İNAN

Yorumlar (0)