Samsun'da İdlib şehidi Tayfun Pekel'e vefa - Samsun Haber

İdlib'deki hava saldırısında şehit olan 34 Mehmetçik arasında bulunan Samsunlu Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in ismi mahallesinde yaşayacak

Samsun Haber 03.03.2020, 13:14 03.03.2020, 13:23
611
Samsun'da İdlib şehidi Tayfun Pekel'e vefa - Samsun Haber

İdlib'te Suriye rejiminin hain saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in ismi yaşadığı caddeye verilecek.

Canik ilçesi Düvecik Mahallesi 482. caddede doğup büyüyen Tayfun Pekel 27 Şubat Perşembe günü görev yaptığı İdlib'te teröristlerce şehit edilmişti.  Düvecik mahalle mezarlığında toprağa verilen Pekel'in ismi Canik Belediye Meclisi’nin aldığı kararla yaşadığı sokağa verilecek.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Şehit Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in bu vatan uğruna can verdiğini, Canik Belediye Meclisi olarak ona sahip çıkmak ve hatırasını yaşatmak adına yaşadığı sokağa ismini verme kararı aldıklarını söyledi. Sandıkçı, "Evladımız bu vatan için canını verdi. Biz de onun adını doğup büyüdüğü sokağa verme kararını aldık. Şehidimizin vatan, millet, bayrak, hürriyet uğruna canından geçmesinin yanında bu yaptığımızın çok kıymeti harbiyesi yok belki ama mühim olan yıllar geçse de şehidimizin adının unutulmaması ve kalıcı hale gelmesidir. Pekel evladımızla gurur duyuyoruz. Bu kararımızı komisyon çalışmaları netleşince en kısa sürece uygulamaya geçireceğiz. Bu hususta hassas davranan Belediye Meclis üyelerimize de hassaten teşekkür ediyorum” dedi.

 

Yorumlar (0)