Samsun'da her insan için bir fidan dikilecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde "Her Fidan Bir İnsan" projesi oy birliği ile kabul edildi. Buna göre Samsun’da her yıl 1 milyon 300 bin fidan olmak üzere, 3 yılda toplam 4 milyon fidan dikilecek. Ağaçlardan elde edilecek gelir ise yöre halkına kalacak 

Samsun Haber 15.02.2019, 16:52
134
Samsun'da her insan için bir fidan dikilecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi 2019 yılı Şubat ayı 4’üncü birleşiminin 1’inci oturuma ait toplantı Başkan Vekili Turan Çakır’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıda toplam 42 gündem maddesi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

3 YILDA 4 MİLYON HEDEF
Gündem maddeleri arasında olan "Her Fidan Bir İnsan" projesi de oy birliği ile kabul edildi. Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Orman İşletme Müdürlüğü, Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü, Bafra Orman İşletme Müdürlüğü, Samsun Fidanlık Müdürlüğü tarafından yürütülen proje; Samsun Valiliği, kaymakamlıklar, Samsun İŞKUR, Amasya Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Samsun İşletme Müdürlükleri, ilçe belediye başkanlıkları işbirliği ile hazırlandı. 17 ilçesi dahil olmak üzere her yıl Samsun nüfusu kadar fidan dikilerek proje süresi olan 3 yılda 4 milyon fidan dikimi hedefleniyor. Proje boyunca İŞKUR tarafından geçici eleman temini yapılarak, zaman içerinde ağaçlardan elde edilecek ürünlerden sağlanacak gelir ise köy halkına verilecek. 

Dilber BAHADIR,Mustafa TOGUR 

Yorumlar (0)