banner1571

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Samsun'da günde kaç vaka görülüyor? Vali Kaymak uyardı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanlıklar tarafından alınan kararlar doğrultusunda 'normalleşme süreci' bugün başlıyor

Samsun Haber 11.05.2020, 10:02 11.05.2020, 10:25
525
Samsun'da günde kaç vaka görülüyor? Vali Kaymak uyardı!

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 21 Mart'tan beri kapalı olan berber, kuaför ve güzellik salonları ile AVM'ler bugün açılıyor. Yeni dönem nedeniyle vatandaşlara uyarılarda bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, virüsün henüz sıfırlanmadığını belirterek, kurallara mutlaka uyulmasını istedi.

VAKALAR SIFIRLANMADI

Hem tüm Türkiye'de hem de Samsun'da koronavirüsle mücadelede çok ciddi sonuçlar alınmaya başlandığını belirten Vali Kaymak, "Ama virüs tehdidi henüz bitmedi. Vatandaşlarımızdan yakın mesafe iletişimden kaçınmalarını ve maskesiz dışarı çıkmamalarını istiyoruz. İşi olmayanlar evde kalmaya devam etsin. Vatandaşlarımızdan en büyük ricam, kalabalık ortamlara girmemeleri. Nerede kalabalık görüyorlarsa oradan uzaklaşsınlar. Sokağa çıkma yasağının ardından Mecidiye Çarşısı ve İstiklal Caddesi'nde kalabalık gördüğüm zaman üzülüyorum. Bu anlamda halkımızdan anlayış bekliyoruz. İlimizde vakalar sıfırlanmadı. Her gün 5 ila 10 arasında vaka görülmeye devam ediyor. Bu da tedbirlerin devam edeceğini gösteriyor" dedi.

ÜRETİM DEVAM EDİYOR

Alınacak tedbirlerle birlikte Yabancılar Pazarı'nın açılacağını ifade eden Vali Kaymak, "Çarşının girişinde ateş ölçümü yapılacak ve dükkanlar bir açık bir kapalı şeklinde olarak faaliyet gösterecek. Şehrimizdeki Yeşilyurt ve Piazza Alışveriş Merkezi 1 Haziran'da açılacak.  Aynı zamanda özellikle tarım sektöründeki tedarik zincirini önemsiyoruz. Tarımsal faaliyetlerimiz devam ediyor. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı uygulanıyor ama Organize Sanayi Bölgesi'nde ithalat ve ihracat yapan, stratejik ürün üreten fabrikalara 'Yeter ki üretim durmasın' diyerek izin verdik" diye konuştu. 

Merve İLHAN-Mustafa İNAN

Yorumlar (0)