banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun'da görev yapan polisin evlat gururu - Samsun haber

Samsun'da görevli polis memuru, aynı zamanda tekvando hakemi ve yardımcı antrenörü Sabri Yılmaz, 2'si milli sporcu olan 3 çocuğunun tekvandodaki başarılarının mutluluğunu yaşıyor

Samsun Haber 10.12.2019, 11:55
393
Samsun'da görev yapan polisin evlat gururu - Samsun haber

Samsun'da görevli polis memuru Sabri Yılmaz, 3 çocuğunun tekvandodaki başarılarının mutluluğunu ve gururunu yaşıyor.
Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Aranan Şahıslar Bürosunda görev yapan Sabri Yılmaz, 1991 yılında başladığı tekvandoda kariyerini halen hakem ve yardımcı antrenör olarak sürdürüyor.
Sporu çocuklarına da aşılayan Yılmaz'ın kızları 22 yaşındaki Büşra ve 19 yaşındaki Rabia ile 17 yaşındaki oğlu Melih Yılmaz da tekvandoyla uğraşıyor.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü mezunu Büşra Yılmaz, tekvandoda yardımcı antrenörlüğün yanı sıra basketbol ve yüzmede hakemlik yapıyor.
OMÜ Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü birinci sınıf öğrencisi milli sporcu Rabia Yılmaz'ın ise 5 yıl önce Slovenya'da düzenlenen Balkan Tekvando Şampiyonası'nda ikinciliğinin yanı sıra Türkiye'de birçok derecesi bulunuyor.
Melih Yılmaz da 2016'da Romanya'nın başkenti Bükreş'te gerçekleştirilen Avrupa Yıldızlar Tekvando Şampiyonası'nda altın madalya kazanarak adından söz ettirdi.

BAŞARILI KARİYER

Yurt içinde de birçok turnuvada dereceye giren ve her geçen yıl başarılarına yenisini ekleyen milli sporcu, 12-14 Nisan'da 39 ülkeden sporcuların mücadele ettiği Uluslararası Ukrayna Açık G1 Tekvando Turnuvası'nda +78 kiloda 41. madalyasına ulaştı.
Melih Yılmaz da OMÜ Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü'nde eğitimine devam ediyor.
Ev hanımı anne Meryem Yılmaz ise eşi ve çocuklarına manevi destek oluyor.

TÜRK SPORUNA KATKI
Sabri Yılmaz, 28 yıldır tekvando sporuyla uğraştığını söyledi. Yıllardır hiç bırakmadan spora devam ettiğini belirten Yılmaz, "Çocuklarımıza aynı şekilde sporu sevdirerek onları spora başlattık. Avrupa ve Türkiye çapında çeşitli başarılar elde ettiler. Şampiyonlukları, dereceleri var. Çocuklarımızın Türk sporuna katkıda bulunacağına inanıyoruz." diye konuştu.
Sokaklardan kurtulmaları, asayiş olaylarını bitirmek için gençleri spora davet eden Yılmaz, şunları kaydetti: "Amacımız, çocuklarımızı daha iyi şekilde yetiştirmek, onlara zaman ayırabilmek. Tabii ki bunlar fedakarlık istiyor. Çocuklarımızı, bilgisayarlardan, cep telefonlarından uzak tutarak özellikle bu tür spor faaliyetlerine, sporun dalı önemli değil, tekvando olabilir, diğer branşlar olabilir, bireysel veya takım sporları olabilir, hepsine teşvik etmeye çalışıyoruz. Vatanına milletine saygılı, sevgili gençler yetişir, amacımız bu."
 

Yorumlar (0)