Samsun'da çirkin paylaşıma protesto - Samsun Haber 


15.k görüntülenme

Samsun’da Bafra Devlet Hastanesi’nde görevli Doktor Şakir Orbay’ın Allah’ı ve Peygamberi aşağılan paylaşımı büyük tepkiye neden oldu. Söz konusu paylaşımı kınamak için  Bafra Devlet Hastanesi’nde bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, siyasi parti temsilcileri ve hastane çalışanları doktoru kınadı. 

ESEFLE KINIYORUZ

Diyanet-Sen Samsun 1 No’lu Şube Başkanı Murat Akkuş “ Bafra Devlet Hastanesi'nde görevli doktorların bulunduğu iletişim grubu Whatsaap’ta kutsal  kitabımız Kuranı Kerim ayetleriyle Yüce yaratıcımız Cenabı Hak Zülcelal Hazretlerine ve alemlere rahmet elçisi olarak gönderilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa’yı alaya alıp küfür, hakaret içeren paylaşımlarda bulunduğunu üzülerek öğrenmiş bulunduk. Yaşanan bu olay sonrasında din görevlisi arkadaşlarımız, sağlık çalışanlarımız, vatandaşlarımız bizleri arayarak tepkilerini ve derin üzüntülerini ifade etmişlerdir.  Sivil toplum kuruluşları siyasi partilerimizin temsilcileri, sağlık çalışanları ve diyanet mensupları ve vatandaşlarımızın adına Şakir Orbay’ı ve onu destekleyenleri esefle kınıyoruz. Şimdi ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

KİMSENİN HAKKI YOK 

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, konunun takipçisi olacaklarını belirterek, "Toplumun sinir uçlarıyla oynamaya kimsenin hakkı yok. Hele de doktorluk mesleğini icra eden birinin bu tür bir olayı doktorlarla ilişkilendirmeye hiç hakkı yok. Yüzlerce binlerce doktorla böyle bir paylaşımın ilişkilendirilmesi en azından bu mesleğe bir hakarettir. Doktora hakarettir. Biz bunu kınıyoruz. Toplum olarak da bunun takipçisi olacağız” diye konuştu. Grup daha sonra Bafra Adliyesi’ne suç duyusunda bulundu.

Basın açıklamasına Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer, Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi Eğitim Birsen Samsun 1 Nolu Şube Başkanı Hamdi Yıldız, AK Parti Bafra İlçe Başkanı İbrahim Semiz, MHP Bafra İlçe Başkanı Barbaros Turna, CHP Bafra İlçe Başkanı Vahit Perçin, İYİ Parti Bafra İlçe Başkanı Aydoğan Yılmaz, Sadeet Partisi İlçe Başkanı Mustafa Öcal, Bafar Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Abdurrahman İsmailoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Dilber BAHADIR

0 Yorum:

ANASAYFAYA DÖN