banner1571

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun'da berberler mesaiye başladı - Samsun Haber

Samsun'da berbeler üst düzey önlemlerle çalışmaya başladıklarını belirtirken, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan ise, tüm önlemlerin alındığını fakat zaman zaman denetim yapılmasında fayda olduğunu söyledi. 

Samsun Haber 11.05.2020, 16:03 11.05.2020, 16:56
120

Koronavirüsle mücadele kapsamında 21 Mart'ta kapatılan berberler, alınan tedbirlerle blirlikte sabahın erken saatlerinde açılarak uzun bir aranın ardından müşterilerini kabul etmeye başladı.

Samsun'da çalışmaya başlayan berberler yoğunluk oluşmasını engellemek amacıyla getirilen kurallara uyarak müşterilerini randevu ile içeri aldı. İş yerlerini dezenfekte eden berberlerin, maske, yüz koruyucu siperliği ve eldiven taktığı görüldü. 

DENETİM ŞART

Dün itibariyle çalışmaya başlayan esnaf ve çalışanları açıklanan kurallara uymaları yönünde uyaran Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, "Açılışlarla ilgili olarak bir hafta önceden çalışmalara başladık. Kıyafetten maskeye kadar tüm önlemler alındı. Berberlerimizin hijyen kurallarına dikkat edeceğinden şüphem yok ama zaman zaman yine denetlemekte fayda var. Bu anlamda Samsun Valiliği ile ilgili müdürlüklerin, zabıtaların  muhakkak denetleme yapması gerekiyor. Ayrıca belediyelerimiz dezenfekte işlemlerini de ücretsiz bir şekilde gerçekleştirdikleri için kendilerine teşekkür ederim" diye konuştu.

ÖNLEMLER ALINDI

İlkadım İlçesi'nde müşterilerini randevulu sistemle ve üst düzey tedbirlerle kabul etmeye başlayan berber Cihat Yıldırım, "Gerçekten müşerilerimizi özlemişiz, müşetrilerimiz de bizi özlemiş. Sosyal mesafeyi koruyarak işlerimizi yapmaya çalışıyoruz. Tek kullanımlık havlu ve önlüklerimizle, sterilizasyon cihazlarımızla hizmet veriyoruz. Dükkanımıza gelerek gerekli dezenfekte çalışmalarını yaptıkları için İlkadım Belediyesine de teşekkür ediyoruz" dedi.

KİŞİYE ÖZEL

Tekkeköy'de hizmet veren ve belediye tarafından dezenfektasyon işlemi, maske ve eldiven dağıtımı yapıldığını ifade eden berber Ahmet Balcı, "Devletimizin belirlediği tedbirlere uyarak işimizi yapmaya özen gösteriyoruz. Randevulu sistem ile çalışıyoruz. Saatte bir müşteri alıyoruz. Tıraş esnasında kullandığımız saç havlusu, önlük gibi araç ve gereçler kişiye özel. Her tıraştan sonra müşterilerimizin oturduğu koltukları dezenfekte ediyoruz" diye konuştu.  

Dilber BAHADIR, Mustafa İNAN

Yorumlar (0)