banner1589

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun'da balık fiyatları yüz güldürdü - Samsun Haber

Havaların soğumasıyla birlikte Karadeniz’in incisi Samsun’da balıklar tezgahlarda bolca yerini almaya devam ediyor. Bin bir derde deva, omega-3 kaynağı balıklar tezgahlarda Samsunluları bekliyor.

Samsun Haber 12.12.2019, 16:50
289
Samsun'da balık fiyatları yüz güldürdü - Samsun Haber

Samsun Medya Grubu’na bağlı Samsun Canlı Haber TV ekipleri Samsun balıkçılarını sizler için gezdi. Samsun’da tezgahlarda bolca yerini dolduran ve fiyatıyla ‘fakirin kıyması’ olarak nitelendirilen hamsinin fiyatı 5 TL’den başlıyor.

Diğer balık fiyatları ise şöyle;
Barbun 7 TL
İstavrit 7 TL
Mezgit 10
Levrek 20 

HAMSİ AZALIYOR
Hamsiden üzücü haber veren balıkçı Dündar Kırbaş, “Şuan da hamsi azaldı. Hamsi sezonu bitti artık hamsi pahalanmaya başlar. Balık olarak istavrit, mezgit, barbun çoğaldı. Artık onların mevsimi.  Şuan tezgâhların gözdesi istavrit, mezgit ve barbun . Fiyatları ise istavrit 7 TL, barbun 7 ile 10 TL arasında değişiyor. Mezgit 10 TL. Bu sıra genellikle levrekte satıyoruz kilosu 20 TL, tanesi 6 TL’ye geliyor, şuan sezonun en iyi ve bol balığı” ifadelerini kullandı.

FİYAT DÜŞÜK, BALIK LEZZETLİ
Çoğunlukla uygun fiyatlı balıkları tercih ettiklerini dile getiren Yaşar Yılmaz, “Çoğunlukla fiyatı uygun olduğundan hamsi tüketiyoruz. Bu sene hamsi fiyatlarından memnunuz. Balık bugün fiyat olarak da iyi tabi ki hava durumundan mı bilmiyorum fakat bugün fiyatı iyi. Genel olarak bu sıralar fiyatlar düşük ve balık lezzetli” dedi.

TEZGAHLARDA UFAK BALIKLAR BOL
Vatandaşın balığa olan talebinden memnun olduklarını belirten balıkçı Kurtça Aydın, “Şuanda Karadeniz’de hamsi, istavrit, barbun, mezgit yani ufak balıklar bol durumda. Bolluktan dolayı şuan hamsinin fiyatı 10 ila 5 TL arasında havaların iyi gitmesi ile fiyatlarına düşebilir. Vatandaşın talebi de güzel fiyatlar düştüğünden hamsi ve istavrit gözde durumda. Fiyatlar bir süre böyle güzel gider diye tahmin ediyoruz” ifadelerini kullandı.

SAMSUN’DA BALIK UCUZ
Samsun’daki balık fiyatlarının İstanbul’a oranla çok uygun olduğunu belirten Nermin Abanoz, “ İstanbul’da yaşıyorum fakat son günlerde Samsun’dayım ve Karadeniz’de balıklar ucuz tercihim hamsi fakat şuan hamsiler ince yine de genele baktığımızda hamsi Karadeniz’de ucuz” diye konuştu.

Yasin YILDIZ- CEMAL SAİD KAPTAN

Yorumlar (0)