banner1620

banner1585

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Samsun Büyükşehir işletmeleri kiraya veriyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplamda 11 işletme 10 yıllığına kiraya verilmesi, komisyonda kabul edildi

Samsun Haber 14.10.2020, 19:56 14.10.2020, 20:01
2216
Samsun Büyükşehir işletmeleri kiraya veriyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait lokanta, plaj, kafeterya, kafeterya, çay bahçesi nitelikli toplamda 11 işletmenin 10 yıllığına kiraya verilmesi, komisyonda oy birliğiyle kabul edildi. 

GOLF KULÜBÜNE RET 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nde görüşülen, tasarruf hakkı Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan ve Atakum İlçesi sınırlarında bulunan Golf Kulübü'nün otoparkına, tenis kortu, kulüp binası ve otoparkın Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlatılacak olan Avan Projesi'ne uygun olarak 'Yap-İşlet-Devret' modeli ile 10 yıllığına kiralanması, süre sonunda ise Büyükşehir'e devredilmesi teklifine, CHP ve İYİ Parti komisyon üyeleri ret oyu verdi. 

DETAYLARI ANLATILMADI

Konu ile ilgili CHP grubu adına konuşan CHP Grup Başkanvekili Atila Tekcan, "Atakum'un yapılacak olan golf kulübü, tenis kulübü gibi entellektüel spor dalları ile anılması hoşumuza gider. Ama  bunları yaparken de doğa katliamı yapmamak kaydı ile aynı zamanda belli bir kişiye menfaat sağlamamak kaydıyla, kamu menfati gözeterek yapılmasını istiyoruz. Avan Projesi'ni keşke bizlerde görseydik. Görmediğim bir şeyin projesine nasıl onay vereyim? Bu projede kaç metre alan kullanılacak? Bunun toplam proje maliyeti nedir? 10 yıllık kira ne kazandıracak?" diye konuştu.

BELEDİYE İŞLETSİN

Seçilen yerin manidar geldiğini belirten İYİ Parti Meclis Üyesi Alper Aydemir ise, "Burada tenis kortu yaptık bir tane de kulüp bi nası geri kalanınıda otopark yaptık. Ben ilk başta bunu golf federasyonu yapacak sandım. Emniyet Müdürlüğü'nün, SASKİ'nin ve SGK'nın o bölgeye gitmesiyle ciddi bir otopark ihtiyacı ortaya çıktı. Şu anda da o otoparkı da kullanıyorlar. Oradan otoparktan para kazanma durumu olabilir. Bu vatandaşın ne kadar yararına olur? Tenis kortu ya da kulüp binası yapacak başka bir yer mi yok?  Özellikle de özel bir şirkete devredilmesi, özel bir işletmenin yapacak olması doğru değil. Madem öyle, Büyükşehir Belediyesi olarak biz yapalım, bizim olsun" dedi.

Yorumlar (2)
Vatandaş 9 ay önce
Olan biz vatandaşa olur, ne olacak zengin kazansın önemli olan bu!
Adinisenkoy 9 ay önce
Yuh bir araya gelipte birisi halledemiyorsunuz alayınıza yazıklar olsun olan halka oluyor