banner1589

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Sağlık Bakanı Demircan'dan Samsun'a müjdeler!

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Canik'te vatandaşlarla bir araya geldi. Demircan, "Samsun şehir hastanesi, bunun yanında psikiyatri ve fizik tedavi hastanelerine kavuşacak. Hızlı tren ise yolda" dedi

Samsun Haber 31.05.2018, 15:42 31.05.2018, 17:34
248

Seçim çalışmaları dolayısıyla Samsun'da bulunan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, Canik Belediye Başkanı Osman Genç ve beraberindeki heyet ile esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Demircan, ziyaret esnasında, hem gündeme dair hem de Samsun'u ilgilendiren çok önemli açıklamalarda bulundu.

BU COĞRAFYA'DA ZAYIF DEVLET BARINAMAZ
Esnaflarla çay ocağında oturarak Cumhurbaşkanlığı sistemini anlatan Demircan, "Türkiye, ihtiyaç duyduğu kalkınmaya ulaşamıyor. Parlamenter sistem de bunun en önemli engelidir. Bu sistemde koalisyonlar kaçınılmazdır. Ben koalisyon döneminde bakanlık yaptım. Fakat işler hızlı yürümüyordu. Türkiye'nin darbeleri bile dışarıya bağlıydı. 12 Eylül darbesi için, Amerikalılar bizim uşaklar başardı demişti. Bunların sonuçları çok kötü oldu. Bu coğrafya zor bir coğrafya. Burada zayıf bir devlet yaşamaz. Burada güçlü olmak zorundayız" dedi.

TÜRKİYE TARİHİNİN EN ÖNEMLİ 2'İNCİ ADIMI
Türkiye'yi sürekli çatışma içinde tutmak isteyenlerin olduğunu vurgulayan Demircan, "Eğer 16 yılda parlamenter sistem değil de, cumhurbaşkanlığı sistemi olsaydı, Türkiye 3 misli değil, 6 misli kalkınırdı. Şimdi artık uygulama kaldı. Bu ülke hem içerde hem de dışarıda terörle savaşırken kalkındı. Türkiye parlamenter sistemi bıraktığında çok daha hızlı kalkınacak.  Milletimiz de cumhurbaşkanını seçecek. Tayyip Erdoğan'ı seçerek, güçlü bir parlamentoyla desteklememiz lazım. Çok ciddi yasalar çıkarılacak. Meclisle cumhurbaşkanı arasında uyum yakarsak, daha hızlı kalkınacağız.  Türkiye, Cumhuriyeti kurduktan sonraki en önemli 2. adımını atıyor. Şimdi de kalıcı ve sağlam bir demokrasi modeline geçiyoruz" diye konuştu.

ŞEHİR HASTANESİ, SANAYİ SİTESİ
Samsun'da yapılacak olan yatırımlarla ilgili konuşan Demircan, şehir hastanesi, stat projesi ve aynı zamanda gündemde olan sanayi süreci hakkında da açıklama yaptı. Bakan Demircan, "Çok önemli şehir hastanesi projesi için 420 dönüm arazi bize tahsis edildi. Hastanenin yanında 150 yataklı psikiyatri hastanesi, 100 yataklı da fizik tedavi hastanesi de yapılacak. Ön ihalesi yapıldı. 18 firma da teklif verdi. Bu sene temel atacağız ve hızla devam edeceğiz. Samsun'a hızlı tren geliyor. Bunun da proje aşaması bitti. Diğer yandan bir otoyol çalışması sürüyor. Bitince paylaşacağız ve Samsun trafiğini rahatlatacağız. Eski stadın yeri de Millet Parkı olacak. Biz Samsun'u yaşanabilir bir şehir haline döndürmeliyiz. Tek amacımız bu. Sanayi için de yer arayışımız devam ediyor. Bulduktan sonra esnafı mutlu edeceğiz. 2. devlet üniversitemiz de Canik'te kuruluyor. Biz, Samsun'a hizmet vermeye devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, beraberindeki heyetle birlikte Canik Halk Sağlığı Merkezi'ni ziyaret etti.

Haber: Caner AKYÜZ

Yorumlar (0)