Rota Ata ailesi iftarda buluştu

İstanbul’dan yola çıkarak Samsun’a gelen rotaryenler, Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nde düzenlenen iftar programında buluştu

Samsun Haber 21.05.2019, 09:16
72
Rota Ata ailesi iftarda buluştu

Bahçeşehir Rotary Kulübü'nün 2012 yılında başlattığı 'Rota Ata Projesi' kapsamında 19 Mayıs 1919’un 100. yılı münasebetiyle İstanbul’dan 50 tekne Atatürk'ün rotasında seyir ederek Samsun'a geldi. İstanbul’dan yola çıkarak Samsun’a gelen rotaryenler, Samsun Büyükşehir Belediyesi Golf Kulübü’nde düzenlenen iftar programına katıldı. Gerçekleştirilen iftar programında İstanbul’dan Samsun’a deniz yoluyla gelen teknelerin reis ve mürettebatlarına,Rotary Kulübü guvernörleri tarafından teşekkür belgesi verildi.

COŞKUYU YAŞADIK
19 Mayıs 1919’un 100’ncü yıl coşkusunu yaşamak için Samsun’a geldiklerini belirten 2420’nci Bölge Rota Ata Komite Başkanı Gözde Engin, "Gazi Mustafa Kemal’in Cumhuriyetimizin kuruluşu için başlattığı o ilk adımın tarihi eserlerini yaşatmak, anlamak ve gençlerle birlikte paylaşmak için 2420, 2430, 2440’ncı bölgeler bir arada Rota Ata projesini gerçekleştirdik” dedi.

ATAMIZIN İZİNDEYİZ
Her daim Cumhuriyet bilincini yaşatacaklarını belirten 2420’nci Bölge Dönem Guvernörü Hasan Akbayrak, "Aslında Samsun bir finaldir. Teknelerle Samsun’a çıkışımız Atamızın izinden gittiğimizin somut bir ifadesidir. Bir dönem ve bir hayat boyunca bu bilinci yüreklere yerleştirmek için bundan sonrada çabalarımız devam edecek" diye konuştu.

Merve İLHAN

Yorumlar (0)