banner1620

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

Olay müftü konuştu!

Gazeteciler ağzınızdan çıkacak en ufak bir şeyi kaydeder

Samsun Haber 20.10.2012, 16:31 20.10.2012, 16:31
311
Olay müftü konuştu!
 Samsun’da bir süre önce Kuran’dan isim seçerken dikkatli olunması gerektiğini ve 'Kuran’da geçen her kelime isim olur' mantığının yanlış olduğuna ilişkin açıklamasıyla gündeme gelen Müftü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, futbol turnuvasında maça çıkan din görevlilerini uyardı. Final maçı yapan iki takıma başarı dileyen Müftü Öztürk, "Kardeşlik ortamı içinde birbirinizi kırmadan, üzmeden, fazla kemik sesleri dışarı yansımadan oynayın. Çünkü gazeteciler ağzınızdan çıkacak en ufak bir şeyi kaydeder. Ben bir cümle yazdım, bırakın Türkiye’yi dünyaya ulaştı" dedi.

Samsun İl Müftülüğü tarafından organize edilen 4 grupta 15 takımın yer aldığı müftülükler arası futbol turnuvasında dün akşam İlkadım İlçe Müftülü ile Bafra İlçe Müftülüğü final maçına çıktı. Daha önce, "Kuran’dan isim seçerken dikkatli olmak gerekir. Sanem 'put', Aleyna 'sıkıntı, bela' anlamına gelir. Allah’ın isimlerinin de çocuklara verilmesi uygun değildir. 'Kuran’da geçen her kelime isim olur' mantığı ile düşünülmemeli" açıklamalarıyla gündeme gelen Samsun Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk, final maçı öncesinde her iki takıma da başarı dileyerek, turnuvayı gazetecilerin de takip ettiğini hatırlattı.


'Kızınıza Sanem, Aleyna ismini koymayın' Diyanet İşleri Başkanı'ndan müftüye sert yanıt 'Topluma mal olmuş isimler verilebilir'


MÜFTÜ’DEN GAZETECİ UYARISI

Bu organizasyona model olmak için başladıklarını belirten Müftü Öztürk, konuşmasına şöyle devam etti:
"Elbette iddianız olacak ama kardeşlik ortamı içinde birbirinizi kırmadan, üzmeden, fazla kemik sesleri dışarı yansımadan, hakemi üzmeden oynayın. Çünkü değişen bir şey yok. Bunun için sarı kart veya kırmızı kart yiyeceksin, bu hoş bir şey olmaz. Bize yakışan bir futbol oynamanızı istiyorum ve bekliyorum. Biz kardeşiz. Bir model oluşturalım. Çünkü gazeteler yarın yazacaklar. En ufak bir şeyinizi, ağzınızdan çıkacak her şeyi kaydeder bunlar. Ben bir cümle yazdım Türkiye’yi bırakın, dünyaya ulaştı. Her şeyinize dikkat edin. Birbirinizi kırmadan üzmeden sizden bunu bekliyorum."

Müftünün konuşmasının ardından başlayan final karşılaşmasında İlkadım İlçe Müftülüğü’nü 4-1 yenen Bafra İlçe Müftülüğü kupanın sahibi oldu.
Yorumlar (0)