banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Murzioğlu: ''Soma Faciası İçimizi Yaktı''

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Soma halkının acısını, Samsun halkı olarak yüreğimizde hissediyoruz” dedi.

Samsun Haber 14.05.2014, 12:48 14.05.2014, 12:54
168
Murzioğlu: ''Soma Faciası İçimizi Yaktı''

SAMSUN - Salih Zeki Murzioğlu, Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen ve Türkiye’yi sarsan kömür madeni faciası dolayısıyla mesaj yayınladı. Mesajında yaşanan olaydan dolayı duyduğu derin üzüntüyü dile getiren Başkan Murzioğlu, “Manisa’nın Soma ilçesindeki bir maden ocağında meydana gelen patlama nedeniyle çok sayıda maden işçisinin hayatını kaybettiğini, yine çok sayıda yurttaşımızın da maden ocağında mahsur kaldığını büyük üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Soma halkının acısını, Samsun halkı olarak yüreğimizde hissettiğimizi, içimizin yandığını belirtmek istiyorum” diye konuştu.


Madende mahsur kalan emekçilerin sağ salim kurtarılarak bir an önce ailelerine kavuşmasının tek temennisi olduğunu vurgulayan Murzioğlu, “Umarım kısa zamanda kurtarma çalışmaları sonuç verir ve arzu ettiğimiz neticeye ulaşırız. Milletimizi derinden üzen müessif kazada hayatını kaybeden şehit emekçilerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilerken, bir kez daha devam eden çalışmalar sonucu, ocakta mahsur kalan maden işçilerimizin sağ salim kurtarılmasını diliyorum” şeklinde konuştu. 

Yorumlar (0)