banner1571

banner1608

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Murat Keskin: Vergiler Samsun'a geri dönmeli - Samsun Haber

İYİ Parti Samsun İl Başkan Adayı Mimar Murat Keskin, "Bu şehrin kaynakları kullanılarak üreten şirketlerin vergileri Samsun'a aktarılırsa birçok akut problem aşılabilir" dedi

Samsun Haber 12.05.2020, 08:26 12.05.2020, 08:41
148
Murat Keskin: Vergiler Samsun'a geri dönmeli - Samsun Haber

İYİ Parti Samsun İl Başkan Adayı Mimar Murat Keskin, Samsun Canlı Haber ekranlarında  Merve İlhan'ın canlı yayın konuğu oldu. Samsun'un ekonomisinin ve istihdamın iyileştirilmesi adına geliştirdikleri projeler hakkında açıklamalar yapan Keskin, göreve geldikleri andan itibaren yöneticilerle bir araya gelerek çalışmalara başlayacaklarını belirtti.

1 MİLYON YAZILIMCI PROJESİ

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı "1 Milyon Yazılımcı Projesi'nin geliştirilmesinin gerektiğini ifade eden Keskin, "Bu proje içerisinde raporla uzmanı, yazılım geliştirme uzmanı gibi 15 ayrı iş kolunda 1 milyon insan yetiştirilmesi hedefleniyor. Biz de bu projenin paydaşı olmak ve alt yapısını oluşturmak ve işsizi gençlerimizi bu iş kollarına katmak istiyoruz. Şehrimizi yönetenlerden bu projeden faydalanmasını talep ediyoruz.  Ülkemizde pırıl pırıl işsiz gençlerimiz var" diye konuştu. 

BİRÇOK SORUN AŞILABİLİR

Samsun'da ödenen vergilerin şehre geri dönmesi gerektiğini belirten Keskin,  "Verginin merkezi bütçeden Samsun'a dönmesi gerekiyor. Bu şehrin doğasını, havasını kullanan birçok şirket var fakat bunların merkezlerini İstanbul'a taşıyor ya da Samsun'da olsa bile Büyük Mükellefler Vergi Dairesi'nden vergilendiriliyor. Bu şehrin kaynakları kullanılarak üreten şirketler Samsun'dan kazanıyor ama ne yazık ki vergileri Büyük Mükellefler Vergi Dairesi'nden ödeniyor. Eğer bu paylar Samsun'a aktarılırsa birçok akut problem aşılabilir" ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (0)