banner1620

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

MHP'li Usta'dan Samsun'da önemli mesajlar... 'Hükümetin yanındayız!..'

MHP Grup Başkan Vekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, "Hükümetin FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadelesini desteklediğimizi açık bir şekilde ortaya koyuyoruz. Siyasetin yapılacağı bir zaman değil" dedi.

Samsun Haber 14.10.2016, 17:58 15.10.2016, 09:10
985
MHP'li Usta'dan Samsun'da önemli mesajlar... 'Hükümetin yanındayız!..'
'SİYASİ KAYGIYI BİR TARAFI BIRAKTIK...'
Grup Başkanvekilliği görevine seçildikten sonra MHP Samsun İl Başkanlığı’na ziyarette bulunan Erhan Usta, burada gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Usta, "Hükümetin FETÖ ve diğer terör örgütleriyle mücadelesini desteklediğimizi açık bir şekilde ortaya koyuyoruz. Siyasetin yapılacağı bir zaman değil. Ülkenin bekasıyla ilgili bir sorunla karşı karşıyaysak her türlü siyasi kaygıyı bir tarafa bırakıp bu mücadeleyi destekliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi'nin desteği hükümetin yanındadır" dedi.


 
'CUMHURBAŞKANI HUKUKU ÇİĞNİYOR!..'
Hukukun üstünlüğünün esas olması gerektiğini belirten Usta, "Hukuk herkes açısından bağlayıcı olmalıdır. Bu gün ülkeyi yönetenler Anayasa'yı çiğniyorlar, hukuku çiğniyorlar, kanunları çiğniyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı'nın özellikle statüsüne baktığımızda Anayasa'nın ötesine geçen bir pozisyon kullanılıyor. Hukukun egemen olduğu fiili durum, kanuni durum veya yasal durum diye bir şey olmaz. Fiili durum kanuni durumun aynısıdır. Bunun ötesine çıkılmamalıdır. Anayasa'yı çiğnemekten Cumhurbaşkanı vazgeçmesi lazım" diye konuştu.
 
'İŞSİZLİK YÜZDE 11 ARTTI!..'
MHP Grup Başkanvekili Samsun Milletvekili Erhan Usta, ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik durum ile ilgili olarak da şunları söyledi:
 
"Türkiye ekonomisi özellikle 2012 sonrasında ciddi bir yavaşlama süreci içerisinde. Artık bu bir kısır döngüye dönüştü. Yaklaşık 4-5 yıldır ülkede büyüme çok zayıf. Büyümenin zayıf olması üretimin zayıf olması anlamına geliyor. Bu da istihdamın zayıf olmasına yol açıyor. Yani yaklaşık yılda 700 - 800 bin istihdam yaratan ekonomide bugün istihdam yaratma oranları çok fazla düştü. İşsizlik oranları çok fazla arttı. Son 2 ayda işsizlik bir puan yükseldi. Kabaca yüzde 10 ise 11'e çıktı. Bunun anlamı, işsizlikte yüzde 11 artış var. Bu sürdürülebilir kaldırılabilir bir şey değil. Tabi ki istikrarsızlığın getirdiği kur üzerinde bir takım dalgalanmalar var. Kur tarihi zirveleri görüyor. Eğer ülkeyi bir an önce normalleştirmezsek, bu işleri bir an evvel çözmezsek önümüzdeki günlerde kurda daha yüksek artışlar görme riskiyle karşı karşıyayız. Bunun anlamıda üretimin biraz daha azalması, işsizliğin biraz daha artmasıdır."


MHP Samsun İl Başkanlığı’nda gerçekleştirilen basın açıklamasında MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin ve Ülkü Ocakları Samsun İl Başkanı Hüseyin Kürşat Geze de hazır bulundu.
 
CHP SÖZCÜSÜNE TEPKİ...
CHP Sözcüsü Selin Sayek Böke'nin açıklamalarına yönelik soruya cevap veren Usta, "Çok çirkin. Yakışmıyor. Bu konuda herkesin sicilinde biraz bozukluk olabilir fakat MHP ve MHP Genel Başkanı'nın sicilinde hiç bir bozukluk yok. Bizim tavrımız ve görüşlerimiz çok net. Biz hiç zikzak yapmadık. Biz başından itibaren parlamenter sistemden yana olduğumuzu ifade ediyoruz. Burada endişeye mahal verecek bir durum yok. Bu açıklamaları çok çirkin bulduğumu ifade edeceğim sadece" diye konuştu. - Samsun Haber
 
Haber: Talha ARAZ
Yorumlar (0)