banner1518

banner1585

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Kavak'ta bir ilk yaşandı - Samsun Haberleri

Samsun'dan çekilen hatla Kavak'a ulaştırılan doğalgaz, ilçede konutlara verilmeye başlandı. 

Samsun Haber 20.09.2019, 12:43
557
Kavak'ta bir ilk yaşandı - Samsun Haberleri

Samsun'dan çekilen 40 kilometrelik hatla Kavak'a ulaştırılan doğalgaz, konutlara verilmeye başlandı. İlçede abonelik alan Hamza Kanık adlı vatandaşın evine ilk gaz verilirken, gazın yakılma işlemine katılan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, getirilen hizmetin tüm ilçeye hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Samsun’dan yaklaşık 40 kilometrelik çelik hat ile belirlenen tarihten önce gazın ilçeye ulaştırıldığını söyleyerek emeği geçen herkese teşekkür eden Başkan Sarıcaoğlu, “Bugün bazılarının hayal ürünü diyerek inanmadığı bir yatırımı kazandırmanın huzuru ve mutluluğu içindeyiz” dedi.

kavak doğalgaz

Bu yıl Kavak’ta belli bölgelere verilecek doğal gazın çalışmalar ilerledikçe diğer mahallelerde ikamet eden vatandaşlara da ulaştırılacağını kaydeden Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, şöyle konuştu:

“İlçemizde bu yıl Mehmet Paşa, Yeni Cami, Soğuksu ve Bahçelievler Mahallelerimiz doğal gaz kullanacak. Önümüzdeki yıl da diğer mahallelerimize istifade etmeye başlayacak. İlçemiz insanlarına hayırlı uğurlu olsun. Bu hizmet benim beş yıl önce halkıma verdiğim en büyük sözümdü. Bazıları tarafından imkânsız hatta hayal ürünü olarak gösterilen bu hizmeti Kavak’a kazandırmanın sevinci içindeyiz. Biz hiçbir zaman halkımıza yapamayacağımız sözleri vermedik, vermiyoruz. Bu hizmeti kazanmamızda emeği olan AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Çiğdem Karaaslan’a ve bizlere büyük destek veren tüm Milletvekillerimize şahsım ve ilçe halkım adına teşekkür ediyorum.”

Bu arada doğalgazı evinde ilk kullanan vatandaş olan Hamza Kanık’ta getirdiği hizmetten dolayı Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu’na teşekkür ederek, “Kış öncesi böyle büyük bir hizmete kavuşmamız bizler için büyük mutluluk oldu” ifadelerini kullandı.

kavak doğalgaz

Yorumlar (0)