banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Kaçak santrale bir mühür de jandarmadan - Samsun Haber

Çarşamba'da mühürlenmesine rağmen inşaatı devam eden Biyokütle Enerji Santrali'nin dış kapısına da jandarma tarafından mühür vuruldu

Samsun Haber 11.05.2020, 22:32
588

Samsun'un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi'ndeki Biyokütle Enerji Santrali inşaatının mahkeme kararlarıyla ruhsatlarının iptal edilmesinin ardından Çarşamba Belediyesi'nin gerçekleştirdiği usülsüz mühürleme ile birlikte gelen tepkiler sonrasında dış kapısı da jandarma tarafından mühürlendi. 
     
Santral önünde basın açıklaması gerçekleştiren ve konunun sürekli takipçisi olacaklarını belirten Çarşamba Çevre ve Çiftçi Derneği Sözcüsü Murat Şenel ve Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu, "Müdaheleler neticinde doğru şekilde ana kapıya mühür vurularak sonuçlandırılmıştır" dedi.
     

OVANIN YATIRIMA İHTİYACI VAR
Çarşamba Belediyesi'nin yapması gereken mühürleme işleminin jandarma tarafından yapıldığını belirten Çarşamba Çevre ve Çiftçi Derneği Sözcüsü Murat Şenel, "Çarşamba halkının vermiş olduğu haklı mücadele sonucunda hukukun vermiş olduğu kararların üst mahkemelerde değiştirilmesi yönünde bir takım sözler alındığına dair iddialarına itibar etmiyoruz. Çarşamba Ovası'nın sulamaya, drenaja ve doğru yatırımlara ihtiyacı var" dedi. 
     
ÇARŞAMBA BELEDİYESİ ETKİSİZ
Tesisin müherlenmesinin ardından çalıştırıldığını söyleyen ve konunun sürekli takipçisi olacaklarını ifade eden Samsun Mimarlar Odası Başkanı İshak Memişoğlu, "Biyokütle Enerji Santrali adı altındaki termik santralin burada olmaması gerektiği adına yapılan mücadele yargı nezdinde kabul görmüş ve açılan üç davada da bu tesisin burada yapılmaması konusunda ortak karara varılarak birleşmiştir.  Ruhsatların iptali ile birlikte etkisiz konumda olan Çarşamba Belediyesi usulüne uygun mühürleme yapmamıştır. Müdaheleler neticinde doğru şekilde ana kapıya mühür vurularak sonuçlandırılmıştır" dedi.

Yorumlar (0)