banner1518

banner1577

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

İlkadım'da yapılar kontrol altında - Samsun haber

İlkadım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü, ilçe genelinde eski ve yeni yapıların denetimlerini 50 kişilik kadrosu ile yapıyor

Samsun Haber 10.12.2019, 17:04
373
İlkadım'da yapılar kontrol altında - Samsun haber

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş tarafından yakından takip edilen yapı denetim faaliyetleri İlkadım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekiplerince titizlikle yürütülüyor. Aynı zamanda ilçe genelinde faaliyet gösteren yapı denetim kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile de koordineli bir şekilde çalışarak eski ve yeni yapıların tamamında denetimlerini sürdürüyor.

ENGELLİLER UNUTULMADI
İlkadım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü'nce yürütülen kontrol ve denetim faaliyetlerinde engelli vatandaşlar da unutulmadı. İlkadım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Samsun Engelliler Federasyonu ile yapılan toplantıda engelli vatandaşların binalara giriş çıkışlarının kolaylaşması için yeni düzenlemeler yapılması kararı alındı. 

YENİ KARARLAR ALINDI
İlkadım Belediyesi Yapı Kontrol Müdürü Serdar Bektaş, daha güvenilir ve kanunlara uygun yapılar için 50 kişilik bir kadro ile yoğun bir mesai harcadıklarını belirtti. Bektaş, "Geçtiğimiz günlerde ilçemiz genelinde hizmet veren yapı kontrol kuruluşları ile bir araya gelerek iş birliğimizi güçlendirdik. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde de Samsun Engelliler Federasyonu temsilcileri ile yaptığımız toplantı neticesinde engelli kardeşlerimizin yaşamlarını kolaylaştıracak kararlara imza attık” dedi.

DAHA YAŞANILIR KILMAK İÇİN 
İlkadım’da yürütülen yapı faaliyetlerinin kanunlar çerçevesinde yakından takip edildiğini vurgulayan İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise, “İlkadım Belediyesi olarak yapı kontrol çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Yapıların imara uygunluğunun denetlenerek düzenlenmesinin yanı sıra yeni inşaat, asansör denetimi, yeni projeler ve birçok alanda kontrol ve denetim uygulamalarımızı hayata geçiriyoruz. İlkadımlı hemşehrilerimizin daha güvenli ve modern şartlarda yaşayabilmeleri adına belediyemizin tüm birimleri ile halkımızın hizmetinde olmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)