IJF Academy Türkiye Semineri Samsun'da Yapılacak

Samsun TOHM Judo Merkezi, “IJF Academy Türkiye Semineri”ne ev sahipliği yapıyor.

Samsun Haber 01.07.2014, 13:12 01.07.2014, 13:29
390
IJF Academy Türkiye Semineri Samsun'da Yapılacak
SAMSUN - Seminere IJF Academy eğiticileri Dünya Judo Federasyonu Sportif Direktörü Florin Daniel Lascan ve Deusing White, Dünya Judo Federasyonu Eğitim Sorumlusu Envic Galea, Macaristan Semmelweis Üniversitesi sorumlusu Prof. Tiboi Kozsla, Avrupa Federasyonu KATA sorumlusu Pierro Camild, IJF ACADEMY Türkiye Koordinatörü Mesut Kapan ve Türkiye Judo Federasyonu’nun belirlediği antrenörler ile gerçekleşiyor.

3 yıl sürecek olan IJF Academy'nin level 1 kursunun 4 ay süren teorik sınavları sonucu Türkiye'den katılan ve sınavları kazanan 14 öğrenci 1 haftalık pratik sınavlara tabi tutulacak ve kazananlar Dünya Judo Federasyonu 1. Kademe Antrenörlük Belgesi alacak.

Şu anda tüm dünya genelinde 500 üzerinde sporcu bu programa devam ediyor. 2016 yılından itibaren bu belgeye sahip olamayan antrenörler uluslararası müsabakalarda antrenörlük yapamayacak. Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal'ın girişimleri ile tüm dünyada İngilizce olan bu kurs Türkiye’de ve Türkçe olarak yapılıyor.

TOHM Teknik Direktörü Sebahattin Zaimoğlu konuşmasında, “Avrupa ve Dünya federasyonlarının bu kadar önemli faaliyetlerinin tesisimizde yapılıyor olması çok önemli bir ayrıcalıktır. Samsun TOHM'u artık tüm dünya judosu tanımaya başlayacak. IJF Federasyonu’ndan gelen hocalar şunu sordular: 'Bu tesis gerçekten sadece judoya mı ait ve kim yaptı bu tesisi?’ Biz de kendilerine ‘Evet, burası olimpiyat hazırlık merkezi ve ülkemizde daha yeni proje ve bu tesisi devletimiz yaptı’ deyince ‘Bu aşamadan sonra Türk judosu mutlaka daha üst seviyelere çıkacaktır’ dediler” diye konuştu.

IJF Academy Türkiye Semineri 6 Temmuz'da sona erecek.  
Yorumlar (0)