banner1589

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

İade mi? Ceza mı? - Samsun Haber

Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, olayın çarpıtıldığını söyledi

Samsun Haber 09.12.2019, 09:31
456
İade mi? Ceza mı? - Samsun Haber

Bafra Belediye Başkanı Kılıç, makam şoförünün Başkan Yardımcısı Hüryaşar'ın kapısını açmadığı için görev yeri değişikliği yapıldığı iddialarını yalanlayarak, "Zabıtadan gelen arkadaştı. İhtiyaç oldu, eski görev yerine gönderdik" dedi.

KAPIYI AÇMAYINCA
İddiaya göre, Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç'ın makam şoförü Salih Küçük, önce Hamit Kılıç'ı evine bıraktı. Salih Küçük, her zamanki gibi otomobilden inerek, Kılıç'ın kapısını açtı ve onu evine uğurladı. Makam şoförü Küçük, daha sonra Belediye Başkan Yardımcısı
Hüryaşar'ı evine bıraktı. Bu sırada makam şoförü, Başkan Yardımcısı Hüryaşar'ın kapısını açmadı. Bunun üzerine Küçük'e sinirlenen Hüryaşar, olayı Kılıç'a intikal ettirdikten sonra
makam şoförü görevinden alınarak, Zabıta Müdürlüğü'nde işe başlatıldı.

ZABITADA İHTİYAÇ VARDI
Konuya ilişkin Samsun Medya Grubu'na açıklamalarda bulunan Bafra Belediye Başkanı Hamit Kılıç, haberlerin abartıldığını belirterek, "Olay doğru değil, çarpıtılıyor. Makam şoförü arkadaş daha önce de zabıtada görevliydi. Zabıtadan emekli olanların sayısı arttı. Zaten böyle bir görev iadesi olacaktı. İhtiyaç vardı, bu arkadaşı görevine iade ettik. Olay bundan ibarettir" dedi.

BUNU BEN DE DUYDUM
Eğitim Bir Sen Samsun 1 No'lu Şube Başkanı Hamdi Yıldız ise, yaşandığı iddia edilen olayı kendisinin de duyduğunu belirterek, "Bafra'da böyle söylentinin olduğunu duydum ama konuyla ilgili bir bilgim yok. Aslında biraz tevafuk oldu.  Farklı benzer olaylar Türkiye'nin farklı yerlerinde oluyor. Çalışan emekçinin hakkının gasp edilmesine yönelik yapılan her türlü eylemi rahatsız edici buluyoruz.  Eğer Bafra'da da böyle bir durum yaşandıysa aynı durum burası için de geçerli. Böyle bir söylenti kulağıma geldi ama konuyla ilgili bilgim yok" diye konuştu. 

Bafra İlçesi'nde yaşandığı öne sürülen olay, olay sosyal medyada da günün konusu oldu. 

Dilber BAHADIR 

Yorumlar (0)