banner1589

banner1577

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Huawei'den Samsun'daki okula büyük yardım - Samsun Haber

Teknoloji devi Huawei, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Samsun'un Bafra ilçesinde bulunan bir ortaokula donanım desteğinde bulundu. Şirket, okula 30 dizüstü bilgisayar bağışladı.

Samsun Haber 04.12.2019, 14:31
239
Huawei'den Samsun'daki okula büyük yardım - Samsun Haber

Çinli teknoloji devi Huawei, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Bafra'daki bir ortaokula donanım desteği verdi. Bafra Kaymakamı Cevdet Ertürkmen, teknoloji sınıfının açılışı dolayısıyla düzenlenen törende, Çin'in dünyada teknoloji ve ekonomi alanında çok önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Eskiden ülkelerin cephedeki başarılarıyla övündüklerini ama değişen dünyada artık teknoloji ile övünüldüğünü dile getiren Ertürkmen, "Biz de Türkiye olarak kendi teknolojimizi daha çok üretmeliyiz. Huawei'in okulumuza yaptığı ziyaret ve katkı için teşekkürlerimi sunar, gelecekte yeni iş birliklerine imza atmayı ümit ederim." dedi.

Huawei Türkiye Halkla İlişkiler Direktörü Dongbo Liang ise daha akıllı ve bağlantılı bir dünya için çalışan Huawei adına, öğrencilerle bu projenin bir parçası olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Teknolojiyle daha akıllı bir dünya amacının başarıya ulaşması için gençlerin gelişiminin son derece önem taşıdığına dikkati çeken Liang, "Bugünün en önemli teknoloji gündemini, dünyayı değiştireceğini öngördüğümüz 5G oluşturuyor. 5G teknolojisini de polar kodun mucidi Türk Profesör Erdal Arıkan'a borçluyuz. Önümüzdeki 5 yıl içinde 5G ve yapay zekanın hayatımızda ciddi etkileri olacaktır. Bu teknoloji sınıfının da geleceğin Türk mühendisleri için bir adım olmasını ümit ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından teknoloji sınıfının açılışı gerçekleştirildi. Şirket, ortaokula 30 dizüstü bilgisayar bağışladı.

Yorumlar (0)