Hayati Tekin'den zor karar

Millet İttifakı Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin'in ittifak yapılmayan Tekkeköy İlçesi'nde CHP'nin adayı Tansu Çıkış'ı mı, İYİ Parti adayı Mustafa Candal'a mı oy vereceği merak konusu oldu

Samsun Haber 11.03.2019, 13:51 12.03.2019, 12:43
4230
Hayati Tekin'den zor karar

Millet İttifakı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için İYİ Partili Hayati Tekin'i gösterirken, ittifak yapılmayan Tekkeköy İlçesi'nde ise Mustafa Candal İYİ Parti'den, Tansu Çıkış ise CHP'den belediye başkan adayı oldu. 

HANGİSİNİ İŞARET EDECEK?
31 Mart Yerel Seçimleri'ne Millet İttifakı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak giren eski CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin'in ittifak yapılmayan Tekkeköy İlçesi'nde CHP'nin adayı Tansu Çıkış'ı mı, İYİ Parti adayı Mustafa Candal'a mı oy vereceği merak konusu oldu.

DSP'DEN BAŞKAN SEÇİLMİŞTİ
Hayati Tekin, 1999 yılı yerel seçimlerine CHP'den aday olarak katılarak seçimleri kazandı ve Kutlukent Belediye Başkanlığı görevine başlamıştı. 2004 yılı yerel seçimlerinde tekrar Cumhuriyet Halk Partisi'nden aday olan Hayati Tekin tekrar seçimi kazanarak Kutlukent Belediye Başkanlığı görevine devam etti. 2009 yerel seçimlerinde ise DSP'den Tekkeköy Belediye Başkanı seçilmişti.

Yorumlar (0)