Haşim Meydan: Bizim için bayram günü

SAMİF 2018 İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı'nın açılışı sonrası Samsun Canlı Haber TV'ye yaptığı özel açıklamada bulunan Samsun İŞKUR İl Müdürü Haşim Meydan,  "Samsun'da işverenlerimizle, iş arayanları bir araya getirmek bizim için bayramdır" dedi 

Samsun Haber 23.11.2018, 13:49
688
Haşim Meydan: Bizim için bayram günü

Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Ömer Halisdemir konferans salonunda, ‘SAMİF 2018 Samsun İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı’nın açılışı gerçekleştirildi. Açılış sonrasında Samsun İŞKUR İl Müdürü Haşim Meydan Samsun Canlı Haber TV'nin canlı yayınına konuk oldu.  Samsun'da işverenle iş arayanları bir araya getirdikleri için mutlu olduklarını söyleyen Meydan, "Bugün bizim için bayram" dedi.

'TEK DERDİMİZ SAMSUN'A HİZMET ETMEK'
Samsun İŞKUR'un gece gündüz demeden çalıştığını söyleyen Meydan, "Başarılı olamazsan burada müdürlük yapmanın bir anlamı yok. Samsun'da bizim rakibimiz sadece kendimiziz. Rakip tanımıyoruz. Çalışıyoruz. Kıyaslanmayacak şekilde çalışıyoruz. 2 yıldır burada görev yapıyorum. Her yıl yüzde 200 artış sağlamamışsak kayıptayız diyoruz. 2016'nın son 6 ayında klasmanları biz bir ayda yapıyoruz. Personel sayımız değişmedi. Arkadaşlarımızın özverisiyle Samsun'a hizmet etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Samsun'da iş arayanlarıyla işverenlerimizi memnun edebildiysek ne mutlu bize.  Gecemiz gündüzümüz bu. Tek derdimiz Samsun'a hizmet etmek. Samsun'da işveren benden eleman istesin, benim işsizim var desin, ben istediği nitelikte elemanı yetiştirir kendisine temin edebilirim. Çaba içerisindeyiz. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş teşviklerimiz var. Bayan istihdamında, engelli istihdamında, genç istihdamında önemli teşviklerimiz oluyor. Türkiye'de en fazla iş kurumundan yararlanan iş veren sayısı Samsun'dur. Herkese ulaşmayana kadar biz durmayacağız" diye konuştu. 

Haber: Ali BİROL 

Yorumlar (1)
Sezgin akayrancı 3 yıl önce
İş arıyom