banner1589

banner1585

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

Final Okulları’nda 'ilk zil' heyecanı

Samsun Haber: Samsun Final Okulları’nda 2017-2018 Eğitim-Öğretim döneminin ilk zili çaldı

Samsun Haber 19.09.2017, 09:28
210

Samsun Haber - Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak eğitimin her alanına farklılık getiren Samsun Final Okulları’nda 2017-2018 eğitim öğretim yılı açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

GENEL MÜDÜR KARACA: ‘HEYECAN İÇİNDEYİZ’
Törenin açılış konuşmasını yapan Özel Samsun Final Okulları Genel Müdürü Cengiz Karaca,  “Bugün hepimiz yeni bir eğitim öğretim sezonuna başlamanın heyecanı içerisindeyiz. Yeni Eğitim Öğretim sezonun okulumuza, tüm Türk Milli Eğitimi’ne hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, İlköğretim Haftası’nı kutluyorum.  Final Eğitim Kurumları 38 yıldan bu yana bu ülkenin çocuklarına, gençlerine hizmet veren bir kurumdur. Geçmişte dershaneleri, dergileri ve yayınlarıyla, bugün de sayısı 70’i bulan okullarıyla Türkiye’ye hizmet etmektedir. Final Eğitim Kurumları her zaman devletinin yanında, Atatürk ilkelerine ve Türk Milli Eğitimi’nin temel esaslarına bağlı bir şekilde bugüne kadar yoluna devam etmiştir ve bundan sonra da yoluna devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.  

‘GELECEĞİN TEMİNATI SİZLERSİNİZ’
Okul seçiminde öğrenciler kadar velilerin de etkili olduğunu dile getiren Karaca, “Bu açıdan bizlere güvendiğiniz için ve çocuklarınızı bize teslim ettiğiniz için size teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Final Eğitim Kurumları bu güveninizi boşa çıkarmadı ve çıkarmayacaktır. Yeni bir eğitim öğretim sezonunun başında size sağlıklı huzurlu bir eğitim sezonu diliyorum. ” diyen Çünkü sizleri biz geleceğin teminatı olarak görüyoruz.  Bu açıdan sizlerin iyi yetişmesi gerekiyor” diye konuştu.

‘BAŞARIMIZA YAKLAŞAMADILAR’
Samsun’da Final Okulları’nın başarısına dikkat çeken Karaca, “Bizler sizlerin başarısı için elimizden geleni yapmaya eğitim kadromuzla yapmaya hazırız. Ancak başarı tek taraflı gerçekleşmiyor.  Burada sizlerin hedef koyması gerekiyor. Çok çalışması gerekiyor. Geçen yıl okulumuz hem liseye hem üniversiteye giriş sınavlarında çok önemli başarılar gerçekleştirdi ve iki sınavda da Samsun’un en başarılısı olduk. Devlet okulları ve özel okulların hiçbirisi Samsun Final Okulları’nın başarısına yaklaşamadı.  Bu sorumluluğumuzu daha da arttırıyor. Çünkü başarıda geriye gidiş olmaz. Her zaman onu daha da ileriye taşımak lazım. Özellikle 8. ve 12. sınıflara bunu şimdiden söylüyorum. 2017-2018 Eğitim öğretim sezonunun okulumuza, velisi ile öğretmeni ve öğrencisi ile hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

‘KOŞACAK ÇOK YOLUMUZ VAR’
Üç ay gibi uzun bir tatili geride bıraktıklarını dile getiren Samsun Özel Final Okulları İlk ve Ortaokul Müdürü Tekin Arslan ise, “Günün kahramanı sevgili öğrenciler Eylül ayının hüznünü neşeye dönüştüren öğrenciler, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. İyi ki geldiniz iyi ki varsınız. Üç ay gibi uzunca bir tatilden sonra yürüyecek değil, koşacak çok yolumuz var. Çünkü muasır medeniyet hedefi bizleri bekliyor. Hep birlikte el ele oraya yürüyeceğiz.  Bu vesileyle hepinizin ilköğretim haftasını kutluyorum. Bizlerin borcu var.  1071’de Anadolu’nun kapılarını açan Alparslan’a borcumuz var.  Anadolu’nun kapılarını işgal güçlerine sonuna kadar kapatan Mustafa Kemal’e borcumuz var.  Onun için çok çalışıp, çok üretmeliyiz. Hepinizde bunu gerçekleştirecek bilinç var.  Hepinize başarılar diliyorum ” dedi

Haber: Emine ÇATAL

Yorumlar (0)