banner1620

banner1567

banner1526

banner1588

banner1525

banner1324

banner1581

'Final'li öğrenciler SMG'de - Samsun haber

Samsun Final Okulları öğrencileri, Samsun Medya Grubu'nu ziyaret ederek tüm stüdyo ve çalışma alanlarının faaliyetlerini yerinde izledi. Ziyaretten memnun kalan öğrenciler, gazetecilik ve televizyon sektörünün zorlu olmasına olmasına rağmen eğlenceli bir meslek olduğunu dile getirdi

Samsun Haber 09.01.2020, 19:51
107
'Final'li öğrenciler SMG'de - Samsun haber

Samsun Final Okulları 6. sınıf öğrencileri, Samsun Medya Grubu'nu ziyaret etti.  Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun eşliğinde stüdyoları ve Haber Merkezi'ni gezen öğrenciler, medya grubuna bağlı tüm departmanların işleyişini görerek öğrenme fırsatı buldu.

KEYİFLİ VAKİT GEÇİRDİLER
Öğrenciler, Samsun Medya Grubu Yayın Kurulu Başkanı Necdet Uzun eşliğinde önce canlı yayın stüdyolarını gezerek, programların nasıl yapıldığını öğrendi. Daha sonra Samsun Canlı Haber TV departmanında muhabirlere merak ettikleri soruları sorun öğrenciler, gazetecilik mesleği hakkında öğrenmek istedikleri tüm bilgilere ulaştı. Radyo Samsun yayın odasını da ziyaret eden minikler,Radyo Samsun Genel Yayın Yönetmeni Oğuzhan Büyük'ten şarkı isteğinde bulunarak keyifli vakit geçirdi. 

GAZETECİLİK ZOR MESLEK
Son olarak Haber Merkezi'ni ziyaret eden öğrenciler Samsun Gazetesi'nin nasıl hazırlandığı  Genel Yayın Yönetmeni Okan Aralan'dan bilgi alarak öğrendi. Gazete hazırlamanın çok zor olduğunu dile getiren öğrenciler, sayfaların çok büyük emeklerle elde edildiğini gördüklerini söyledi.

Elif DANIŞMAZ

Yorumlar (0)