Erhan Usta Babacan'ı reddetti - Samsun Haber

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, yeni parti kurma hazırlıkları sürdüren eski bakanlardan Ali Babacan'ın teklifini reddettiğini açıkladı

Samsun Haber 09.03.2020, 14:14 09.03.2020, 14:30
1574
Erhan Usta Babacan'ı reddetti - Samsun Haber

Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, yeni parti kurma hazırlıklarını tamamlamak üzere olan ve yeni partinin kurucular kurulu listesi kamuoyuna sızdırılan Devlet eski Bakanı Ali Babacan'dan partiye katılması için teklif aldığını ancak reddettiğini açıkladı.

Erhan Usta twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve siyasi sorunlarının her geçen gün büyüdüğünü, mevcut iktidarın bu sorunlara çözüm üretememekte hatta sorunları ağırlaştırdığını savundu. Usta, İktidarın elindeki medya gücünü ve devlet imkanlarını acımasızca kullanmasının da, bu süreci olumsuz yönde beslediğini kaydetti.

SİYASET KURUMU KURTARACAK

Ülkeyi içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak olanın da şüphesiz ki yine siyaset kurumu olduğunu vurgulayan Usta, Bu anlamda ülkenin sorunlarını çözme, demokratikleşme ve siyasi zenginliğin artması adına yeni siyasi oluşumları kıymetli buluyorum. Önemli bir kısmı üst düzey yöneticilikle geçen 26 yıllık bürokrasi ve 5 yıllık siyasi hayatımda hep devletimizin ve milletimizin refahı için çalıştım. Bedeli ne olursa olsun ilkelerimden taviz vermedim. Milletimizin de bu tutumumu taktir ettiğini memnuniyetle müşahede ettim" dedi.

TEKLİF ALDIM AMA...

Bir süredir medyada Ali Babacan ve arkadaşlarının kuracağı siyasi partide yer alacağına dair haberler çıktığını ifade eden Usta, "Sayın Babacan’dan, partinin kurucuları arasında yer alma teklifi aldım. Bu konuda kendilerine teşekkür ederim. Ancak, özellikle Samsun’da yaptığımız kapsamlı değerlendirme ve istişareler sonucunda, Parti Programındaki bir kısım görüş ayrılıklarımızdan dolayı bu teklifi kabul edemeyeceğimi ifade ettim. Sayın Babacan ve ekibine gönülden başarılar diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" mesajını paylaştı.

Gülsüm ATİK 

Yorumlar (0)