Cemal Amca'dan Erdoğan'a söz - Samsun Haber

Samsun'un hayırsever işadamları Külliye'de buluştu. Duayen sanayici Cemal Yeşilyurt, Tekkeköy'e Tarım Meslek Yüksek Okulu sözünü verdi

Samsun Haber 26.02.2020, 11:05 26.02.2020, 11:31
1115
Cemal Amca'dan Erdoğan'a söz - Samsun Haber

Samsun'un hayırsever işadamları Milli Eğitim Bakanlığı'nın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlediği "Okullardan Yarınlara" programına katıldı. Duayen işadamı Cemal Yeşilyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, Tekkeköy'de Tarım meslek Yüksek Okulu'nun yapımı için söz verdi.

OKULLARDAN YARINLARA

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Okullardan Yarınlara” programı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı programa, Samsun'dan hayırsever işadamları Cemal Yeşilyurt, Fahrettin Ulusoy, Hikmet Yeşilyurt, Burhan Erçal, Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz  ve Çarşamba Ticaret Odası Başkanı Ahmet Yılmaz da katıldı.

SAMSUN'UN İHTİYACI VAR 

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, önce Cemal Yeşilyurt ile görüştü. Erdoğan, torununun nişan törenine de katıldığı Cemal Yeşilyurt'a hal-hatır sordu. Yeşilyurt, iki önemli ovası bulunan Samsun'un Tarım Meslek Yüksek Okulu'na ihtiyacı olduğunu daha önceden Vali Osman Kaymak ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile birlikte karar verdiklerini ve protokolün de yapıldığını hatılattı. Cemal Yeşilyurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a daveti için teşekkür ettikten sonra bu toplantının okul yapımının gecikmeden gerçekleştirilmesine vesile olacağı söyledi.

Bu arada, hayırsever işadamı Fahrettin Ulusoy'un programa 500 bin liraya katıldığı öğrenildi. Burhan Erçal'ın da okul yapımı için katkı vereceği belirtildi.

EN BÜYÜK GAYEMİZ

Çarşamba Ticaret Borsası Başkanı Kazım Yılmaz da eğitimi destekleyici çalışmalarının her zaman devam ettiğini belirterek, “Samsun’un Çarşamba İlçesi'nde üniversite altyapısını kurarak, bir ilki gerçekleştirip ilçeye Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksek Okulu'nu kazandırdık. ÇTB olarak eğitim imkânlarını arttırmak ve yarınımızı emanet ettiğimiz gençlerimize gerekli olanakları sağlayabilmek en büyük gayemiz” dedi.
 

Yorumlar (1)
targan tolga 2 yıl önce
sayın fahrettin ulusoy bu yardımı hangi parayla kimin parasıyla yaptınız konuşulacak bir şey varsa gelin ulusoy çay aş firmasını konuşalım gelin gerçekleri konuşalım