banner1620

banner1577

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Çarşamba MYO öğrencilerine büyük fırsat

Çarşamba MYO, Samsun Sigorta Acenteleri Derneği ile öğrencilerine daha iyi eğitim fırsatları sunabilmek için iş birliği protokolü imzaladı

Samsun Haber 11.04.2018, 11:23
183
Çarşamba MYO öğrencilerine büyük fırsat

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu ile Samsun Sigorta Acenteleri Derneği (SSAMSAD) arasında bankacılık ve sigortacılık programı öğrencilerine yönelik, ortak bilimsel çalışmalar ile eğitim-öğretim ve kültürel iş birliği faaliyetlerini kapsayan iş birliği protokolü imzalandı. 
  
Protokole, Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Aydemir ile SSAMSAD Başkanı Serdar Yıldız, Meslek Yüksekokulunda düzenlenen törenle imza attı. 


 
NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞI

Üniversite-sektör iş birliğinin önemi üzerinde duran Müdür Prof. Dr. İsmail Aydemir, amaçlarının sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynağını yetiştirmek olduğunu söyledi. Prof. Dr. Aydemir, protokolle bu anlamda önemli bir adım attıklarını belirterek, benzer iş birliklerinin farklı sektörlerle artarak devam edeceğini ifade etti. Aydemir, verdikleri destek için başta Başkan Serdar Yıldız olmak üzere SSAMSAD yönetimine teşekkür etti.  
 


BAŞARILI ÖĞRENCİLERE İŞ İMKANI
SSAMSAD Başkanı Serdar Yıldız da, “Samsun Sigorta Acenteleri Derneği olarak Sayın Prof. Dr. İsmail Aydemir ile birlikte imzaladığımız iş birliği protokolüyle birlikte sektör temsilcileri olarak Çarşamba Ticaret Borsası Meslek Yüksekokulunda derslere katılarak uygulama örneklerini paylaşacağız. Poliçelerin doldurulmasıyla ilgili sık karşılaşılan sorunları paylaşıp doğrusunu öğrencilere uygulamalı olarak göstererek hataların en aza indirilmesi için çaba göstereceğiz. Protokolün bir başka amacı da çocuklarımıza staj konusunda yardımcı olabilmek. Çünkü yaz dönemlerinde arkadaşlarımız staj yerleri bulmakta zorlanıyorlar. Biz meslektaşları olarak yardımcı olacağız. Ve bu stajlarında başarılı olan öğrencilere, protokol çerçevesinde iş imkânı sunmaya çalışacağız” dedi. 
  
İmza töreninde SSAMSAD üyeleri Sedat Urkaya, Mahmut Yurt, İsmayil Uçar ve Yüksekokul Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Hakan Can Altunay ve Öğr. Gör. Turgay Yavuzarslan, Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Abdulkadir Eryılmaz, Öğr. Gör. Mürsel Kan da hazır bulundu 

Yorumlar (0)