banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1496

banner1324

banner1581

Bedri Yaşar, çark etti - Samsun Haber

TBMM'de, Biyokütle Enerji Santrali'ni "milli servet" olarak tanımlayan Bedri Yaşar, tepkiler nedeniyle yaptığı açıklamada, "Tarım arazileri milli servetimizdir" dedi

Samsun Haber 12.05.2020, 20:57
881

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar,  TBMM Genel Kurulu'nda, Çarşamba İlçesi'nde yargı kararlarına rağmen yapımı sürdürülen Biyokütle Enerji Santrali için "Milli servet" dediği ortaya çıktıktan sonra tepkiler üzerine adeta çark etti. Yaşar, tepkiler üzerine yaptığı açıklamada, bu kez Çarşamba Ovası için "Milli servet' ifadesini kullandı.


TAVRIMIZ GAYET NET

Bedri Yaşar yaptığı açıklamada, santralle ilgili bugüne kadar çok net bir tavır ortaya koyduklarını ve her zaman çiftçilerin yanında yer aldıklarını belirterek, "Gerek tarım arazilerimizin önemi, gerek santralle ilgili yaptığımız açıklamalar ve gerekse çiftçilerimizin desteklenmesi konusunda Meclis'te dile getirip basınla paylaştığımız haber metinlerine bakıldığında, bizim bu konudaki hassasiyetimiz ve tavrımızın gayet net olduğu görülecektir" dedi.

VATANDAŞ ZARAR ETTİRİLDİ

Yaşar, Meclis konuşmasında bahsi geçen 'Milli Servet' ifadesiyle de yine vatandaşın nasıl zarar ettirildiği, bu yapının tüm yasal engeller ve vatandaş tepkisine rağmen nasıl bitirildiğini kaydederek, "O gün söylediğimizde tam buydu. Yani, onca mahkeme kararı ve tepkilere rağmen bu yapının yıkılmayacağı öngörüsünde bulunmuştuk ki bugün geldiğimiz noktada da bu öngörümüz doğrulandı. Peki, "Bugünden sonra işleyecek süreçte yıkılacak mı?" diye sorarsanız, gereğinin yapılması hususunda sürecin takipçisi olacağız" dedi.
 

SAMSUN TARIM KENTİ
 Çarşamba’da mahkeme kararıyla yapımı durdurulan ve mühürlenen santralle ilgili yetkileri sürekli uyardıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını belirten Yaşar, Samsun'un bir tarım şehri olması gerektiğini ve bu konuda kente gerekli desteğin mutlaka sağlanması için mücadele verdiklerini söyledi.

FARKLI SÖZLER

Milletvekili Yaşar, TBMM'de yaptığı konuşmada "Santralin yıkılacağını tahmin etmiyorum. Çarşamba Ovası'na yapılan yatırım da netice itibariyle milli servettir" ifadesini kullanmıştı.

Yorumlar (0)