Başkan Mustafa Demir’den 'su' tepkisi - Samsun Haber

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun'un içme suyuna 'lağım' karıştığı iddialarının insani olmadığını belirterek, "Bu söylemler, saygısızlıktır, hakkaniyetli değildir. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Samsun’un gönlü rahat olsun" dedi

Samsun Haber 09.03.2020, 14:57
592
Başkan Mustafa Demir’den 'su' tepkisi - Samsun Haber

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, Mustafa Demir başkanlığında toplandı. Demir'in gündeminde bir süre önce kamuoyunda tartışmalara neden olan kentin içme suyuna kanalizasyon karıştığına yönelik iddialar vardı. İddialara sert çıkan Demir, suya  'lağım' karıştığı iddialarının insani olmadığını belirtti.

BEDRİ YAŞAR'A TEPKİ

Demir, içme suyuyla ilgili tartışmaları TBMM gündemine taşıyan İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ı da isim vermeden eleştirdi. Demir, “Bir Samsun milletvekilinin bu konuyu meclise taşıması yazık çok yazıktır” dedi.

HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATTIK

Her önüne gelenin halkın sağlığı ile ilgili açıklama yetkisi olmadığını ifade eden Demir, "Halkın sağlığı söz konusu olursa SASKi çalışmalarını yürütür ve bakanlık devreye girer. Biz bunun açıklamasını yaptık. Sağlık konusunda sıkıntıyı oluşturacak suyu, SASKi halka vermez. Yapılan açıklamalar manipülasyondur. Belediye ile halkın arasındaki güveni sarsmaya çalışıyorlar. Bu açıklamaları, yalanlar büyük sorumsuzlukla  yapılmıştır. Hukuki süreçleri başlattık. Takibi yapılacak" diye konuştu.

SAMSUNLU RAHAT OLSUN

Suya 'lağım karıştığı' söylemlerinin de insani olmadığını ifade eden Demir, "Saygısızlıktır, hakkaniyetli değildir. Böyle bir şey söz konusu olamaz. Samsun’un gönlü rahat olsun. Gerekli süreci biz yürütüyoruz" dedi.

Dilber BAHADIR

Yorumlar (0)