Ayvacık'ta korona seferberliği - Samsun Haber

Samsun'un Ayvacık ilçesinde koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında denetimler sıklaştırıldı

Samsun Haber 24.03.2020, 20:30 24.03.2020, 20:37
353
Ayvacık'ta korona seferberliği - Samsun Haber

Samsun'un Ayvacık ilçesinde koronavirüs salgını nedeniyle  'Vefa Sosyal Destek Grubu' kuruldu ve vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Diğer taraftan Belediye Zabıta ekipleri hijyen denetimlerini aralıksız sürdürüyor. 

FIRSATÇILARA DENETİM

İlçe merkezindeki tüm market ve bakkallarda  fiyat etiketi denetimlerini sıkılaştırılarak, haksız artış olup olmadığı kontrol edildi. 

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI

Temizlik ekipleri ise tüm merkez mahallelerde cadde ve sokakları suyla yıkayarak dezenfektan ilaçlarla temizledi. Ayrıca İlçe sınırlarındaki tüm sosyal donatı alanları, ortak kullanım alanları, kamuya açık alanlar, park alanları, kamu hizmet binaları, spor tesisleri, şantiyeler, ibadethaneler, pazar yerleri, sağlık kuruluşları, halk otobüsleri ve duraklar ilaçlanarak dezenfekte edildi. 

TEDBİRLER EN ÜST SEVİYEDE

Ayvacık Belediye Başkanı  Halil Kalaycı, “İlçemizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda ve toplu taşıma araçlarımızda, temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerini artırdık. Belediye ekiplerimiz İlaçlama çalışmalarına, virüs ülkemizi terk edene kadar periyodik olarak devam edeceklerdir" dedi.

Yorumlar (0)