Atakum, Samsun Büyükşehir'in kalbi oluyor!..

Samsun'un Atakum İlçesi, özellikle İshak Taşçı başkanlığı döneminde, merkezi hükümetin yatırımlarının da hız kazanmasıyla 2 yılda katettiği mesafe ile tam bir cazibe merkezi haline geldi.

Samsun Haber 26.10.2016, 18:17
1173
Atakum, Samsun Büyükşehir'in kalbi oluyor!..
KAMU VE ÖZEL SEKTÖR YATIRIMLARI
Sadece geçtiğimiz yıl 12 bin kişilik nüfus artışı yaşayan Atakum, sadece Samsunluların ve bölge insanının değil kamusal ve özel sektör yatırımlarının da gözdesi haline geldi. Artık Emniyet Müdürlüğü, SGK gibi kamu kurumları da Atakum'daki yerlerini alırken YEDAŞ, SAMGAZ gibi özel sektörün dev isimleri de Atakum'da faaliyetlerini sürdürüyor.


YENİ SGK BİNASI
 
Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, belediye olarak büyük bir emek ve çaba göstererek çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Bir çok alanda gelişme kaydeden kentin bir 'cazibe noktası'na dönüştüğünü söyleyen Taşçı, "Hızla büyüyen ilçemiz geçen yıl 12 bin kişilik nüfus artışı yaşadı. Bunun en büyük nedeni de Atakum'un hızlı büyümesi ve gelişmesinin yol açtığı büyük cazibe" dedi.


YENİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

İNŞAAT SEKTÖRÜ VE FİNANS MERKEZİ
İlçenin, son yıllarda banka ve inşaat sektörlerinde büyük yatırımlara ev sahipliği yaptığına dikkati çeken İshak Taşçı, "Atakum sadece doğal güzellikleriyle değil ekonomik kalkınmasıyla dikkatleri çekiyor. Dev yatırımlar sayesinde ilçemiz finans merkezi de oldu aynı zamanda. Dört koldan devam eden projelerle Atakum, Karadeniz Bölgesi'nin en hızlı büyüyen ilçesi olmayı sürdürüyor" dedi.


 
BÖLGE KENTLERİNİN GÖZDESİ...
Atakum'un, özellikle çevre ilçe ve illerden büyük oranda göç aldığını ifade eden Belediye Başkanı İshak Taşçı, "Doğu Karadeniz ve İç Anadolu'nun bir çok kent merkezinden Atakum'a nüfus kaymaları yaşanıyor. Atakum'un bölgenin lideri olması yönünde hızla ilerliyoruz. Bunun için belediyemiz, tüm personeliyle birlikte dinamo gibi çalışıyor" diye konuştu.


ATAKUM HASTANESİ

'HALKA SORUYOR, KOLLARI SIVIYORUZ!..'
İlçedeki hızlı büyümenin ve buna paralel meydana gelen konutlaşmanın yol açtığı nüfus artışının kendilerine farklı sorumluluklar yüklediğini söyleyen Taşçı, "Bu sorumluluk, ilçemizin geleceğini tasarlamada bize güç veriyor. Atakum'un geleceğini inşa ederken de halkımızın görüşlerine başvuruyoruz. Çünkü ortak akıla inanıyoruz. Halkımıza soruyor, cevaplarını alıyor, ardından projelerimizi hayata geçirmek için kolları sıvıyoruz. Bu nedenle Atakum her geçen günü büyüyor, güzelleşiyor, herkesin yaşamak istediği bir cazibe merkezine dönüşüyor" dedi. - Samsun Haber


YENİ SAMGAZ BİNASI

 
Yorumlar (0)