banner1589

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Altın günü arkadaşları pazar açtı

Amasya'nın Merzifon İlçesi'nde bir araya gelen 7 kadın, el emeği göz nuru ürünlerini açtıkları pazarda satışa sunarak aile bütçesine katkı sağlıyor

Samsun Haber 20.09.2018, 13:24
91
Altın günü arkadaşları pazar açtı

Amasya'nın Merzifon İlçesi'nde altın günlerinde tanışan ve aralarında sağlık sorunlarıyla mücadele edenlerin de bulunduğu 7 kadın, el emeği göz nuru ürünlerini Tarihi Taşhan'da açtıkları pazarda görücüye çıkardı. 

EL EMEĞİ ÜRÜNLER
Tarihi Taşhan'da cumartesi günleri "Kadın El Emeği Pazarı" adıyla sergi açan kadınlar, örtüden şala, kına kıyafetinden çantaya, takıdan mutfak süslerine kadar ortaya koydukları pek çok ürünü satarak gelir elde ediyor. 

Pazarın koordinatörü Dilek Yıldız, , lösemi hastası olduğunu, kadınların el emeği ürünlerinin sandıklarda kalmaması için pazar açmaya karar verdiklerini söyledi. 

Uzun çabalar sonucu pazarda toplanmaya başladıklarını aktaran Yıldız, "Hayatım boyunca zorluklarla uğraştım. Lösemi hastasıydım, yendim. Doktorum bana o süreçte, 'Bir insan kendi kendinin doktoru olabilmeli. Bir şeylerle uğraşman gerekiyor' dedi. Ben bunu yaptım. Günden güne güçlendim. Evde el işleriyle uğraşarak kendimi geliştirdim. Loğusa terlikleri, kesme incilerden bardak süslüyorum. 'Bir bayan her şeyi üretebilir' düşüncesiyle alanlara çıktım. Hem çocuklarımı hem de kendimi geliştirdim." ifadelerini kullandı.


 

Yorumlar (0)