banner1620

banner1567

banner1526

banner1588

banner1576

banner1324

banner1581

ADD Samsun'dan muhteşem konser - Samsun haber

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi Türk Sanat Müziği Korosu muhteşem bir konsere imza attı

Samsun Haber 11.12.2019, 14:14
221
ADD Samsun'dan muhteşem konser - Samsun haber

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi bünyesinde yedi yıldır çalışmalarına devam eden Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Ahmet Sedat Mete yönetimindeki 'Türk Müziğinin Türküleri'  temalı muhteşem bir konsere imza attı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde, İki bölüm olarak icra edilen konserin birinci bölümünde çoğunluğu türkülerden oluşan 14, ikinci bölümünde çoğunluğu şarkılardan oluşan 14 olmak üzere, toplam 28 eser seslendirildi. Konserin repertuarında Atatürk’ün sevdiği türküler de yer aldı.

ATATÜRKÇÜ OLMAK ONURDUR

ADD Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, "Atatürkçü düşünmek ve yaşamak, Atatürkçü olmak bir onurdur. Tam bağımsızlık, özgürlük ve Ulusal egemenlik temelinde geleceğe yürümek erdemdir. Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun şubesi olarak; Ata'mızın bizlere bıraktığı evrensel değerleri ve O’nun devrimlerini korumaya, O'nun gösterdiği aydınlık yolda gururla ve azimle, yılmadan ilerlemeye kararlıyız. Atamızın sevgisini ve ışığını beynimizden ve kalbimizden silmeye kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.
Yoğun katılımın olduğu konserde, altı yüz kişilik salonda yer kalmaması üzerine davetliler, merdivenlere oturmak zorunda kaldı. Konser, tüm salonun ayakta seslendirdiği 'Onuncu Yıl Marşı’ ve  'İzmir Marşı’ ile sona erdi.
 

Yorumlar (0)