139. Ryla Samsun'da ROTARY dünyayı birleştirir sloganıyla başladı - Samsun Haber

Samsun Karadeniz İlkadım Rotary Kulüplerince hazırlanan UR 2430. Bölge 139. Rotary yarının liderlerini arıyor (RYLA semineri) lider vasıfları yüksek 18- 24 yaş grubu öğrenci katılımıyla başladı.

Samsun Haber 07.03.2020, 08:36 07.03.2020, 13:07
362
139. Ryla Samsun'da ROTARY dünyayı birleştirir sloganıyla başladı - Samsun Haber

Samsun-Karadeniz- İlkadım Rotary kulüpleri tarafından düzenlenen ve 8 Mart'ta son bulacak olan Uluslararası Rotary 2430. Bölge 139. Bölge 'Rotary Yarının Liderlerini Arıyor (RYLA) Semineri Samsun'da başladı. 

TEM TECRÜBE HEM LİDERLİK

İlkadım İlçesi'ndeki bir otelde gerçekleştirilen ve kişisel gelişimi destekleyen, liderlik vasıfları kazandırmayı amaçlayan seminer hem eğlence hem de liderlik becerilerini geliştirmeyi sunuyor. Liderlik ve mizah teması ile düzenlenen seminere Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden gelen gençler ve rotaryenler ile tecrübeler paylaşılırken çalışmalar hakkında bilgiler verildi. 

GENÇLERİMİZ GELECEĞİMİZDİR

Ana teması 'Gençlerimiz eleceğimizdir' olan seminerde gençlerin liderlik özelliklerini ortaya koyabilecekleri ve başarıya giden yolda gerekli bilgi ve becerileri kazanacakları bir program hazırlandı. Bu seminerde yarının liderleri olan gençlere her biri kendi alanında uzmanlaşmış, seçkin konuşmacı konuklar eğitim verecek.  

MAHİR UZDİL ANISINA 

Rotaryen ve vizyoner kişilikleri ile örnek olan CDB merhum Mahir Uzdil anısına düzenlenen seminerde tanışma kokteyli, bayrak töreni, 3 başkan 'hoşgeldiniz' konuşması GDG. Rtn. Malik Aviral'in güvernör mesajı,  Rotary, Rotaract, İnteract'ın ne olduğu, dotluk molası, RYLA kuralları, başarının felsefesi, tanışalım mı? İstemek de Güzel, konulu bilgiler verilecek. Ayrıca seminerin ikinci gününde Ayşegül Akça (Pilates), Aslı Moral Ergin (Liderlik ve Motivasyon), Necati Tarhan (Kurumsal Şirketlerde Çalışma), Dr. Murat Erdoğan (Liderlik Sanatı), Burhan Uyan (Yapay Zeka), Dr. Murat Yüce (Stres Yönetimi), Ahmet Yaşar (Startups), GDB. İsmail Can (Kripto Paralar),  Ayşe Mine Ergun (Rüyaların Peşinden Git),  GDB. Dr. Teoman Kaynar (Solunum Yolu ile Geçen Hastalıklar ve Korunma 'Koronavirüs'), GDB. Allattin Kuru (Gönüllü Birey Olmak) ile ilgili konuları işlenecek.  Bugün ise Kariyer Net'ten Dilek Ünsal (Kariyer ve Planlama ve Başvuru Kriterleri),  Osman Özkoç (Teknopark ve Girişimcilik Liderliği), Mine Aktaş  (Kendinin Yaşam Koçu Olabilirsin) , Özlem Berk (Tasarım Odaklı Kişisel Gelişim 'Haydi Denizlere'),  Özlem Berk (Sanat terapisi), Yunus Kobal ( Atatürk'ü Anlamak), Canan Süleymanoğlu (Etkili İletişim ve Stresi Önleme Teknikler), Naci Murat (İstatistik Bilimi ve Yaşam), Hakan Doruk (Protokol Kuralları), Ogan Keskin'in konuşmasının ardından program sonlanacak. 

BİLGİ PAYLAŞILDIKÇA BÜYÜR

Samsun Rotary Kulübü  53. yılı Dönem Başkanı Oktay Yapıcı seminere katılan kişilerin seçilmiş kişiler olduğunu belirterek, "Bunun farkında olmanızı istiyoruz. Buradan öğrendiğiniz değerli bilgileri kendi arkadaşlarınıza aktarmak istiyoruz. Çünkü bilgi paylaşıldıkça büyür.  Rotary, karşılıksız hizmet felsefesiyle yüz yıldır devam ediyor.  Bizler toplumun her kesimine ulaşmaya çalışıyoruz ama siz gençler bizim için çok önemlisiniz.  Konuşmacılarımıza ve emek veren herkese  çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. 

Dilber BAHADIR 

Yorumlar (0)