Samsun'un gizli cenneti: Hamamayağı kaplıcası

Samsun'un gizli cennetlerinden diyebileceğimiz Hamamayağı Kaplıcası, turizm açısından önemli bir kaynak olmasıyla beraber aynı zamanda bir şifa kaynağı özelliği de taşıyor.

Samsun Gezilecek Yerler 17.04.2021, 16:41
3601
Samsun'un gizli cenneti: Hamamayağı kaplıcası

Samsun'un gizli cenneti: Hamamayağı kaplıcası Samsun'un gizli cennetlerinden diyebileceğimiz Hamamayağı Kaplıcası, turizm açısından önemli bir kaynak olmasıyla beraber aynı zamanda bir şifa kaynağı özelliği de taşıyor.

 

Hamamayağı Kaplıcası'nın bulunduğu bölgede piknik yapabilme imkanının da olması, bölgeyi daha cazip hale getiriyor.

Sadece yöre halkı değil, şehre gelen turistler de Hamamayağı Kaplıcası'na yoğun ilgi göstermektedir. Kaplıca, Ladik ilçesine 13 kilometre uzaklıktadır. Kaplıca suları mineraller bakımından oldukça zengindir. Hatta dünya üzerinde önemli kaplıcaların başında gelmektedir.

Mineralli suların; romatizmaya, sinir hastalıklarına, nevrit ve nevraljiye şifa olmaktadır.Kaplıca suları mineraller bakımından oldukça zengindir. Hatta dünya üzerinde önemli kaplıcaların başında gelmektedir.Mineralli suların; romatizmaya, sinir hastalıklarına, nevrit ve nevraljiye şifa olmaktadır.Samsun'un Ladik ilçesindeki Hamamayağı Kaplıcası, içerisinde bulunduğu tesisleri ve piknik alanlarıyla sizleri bekliyor.

Yorumlar (0)