Samsun'da mutlaka gidilmesi gereken bir yer... Kabaceviz Şelaleleri

Samsun'un Çarşamba ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki Kabaceviz Şelaleleri, Samsun'un saklı cenneti diyebileceğimiz güzelliklerinden biri olup muhakkak gezilip görülmesi gereken yerler listesinde başı çekiyor.

Samsun Gezilecek Yerler 16.04.2021, 22:24
1242
Samsun'da mutlaka gidilmesi gereken bir yer... Kabaceviz Şelaleleri

Samsun'da mutlaka gidilmesi gereken bir yer... Kabaceviz Şelaleleri  Samsun'un Çarşamba ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki Kabaceviz Şelaleleri, Samsun'un saklı cenneti diyebileceğimiz güzelliklerinden biri olup muhakkak gezilip görülmesi gereken yerler listesinde başı çekiyor.

Samsun'un Çarşamba İlçesi Kabaceviz Mahallesi'nde bulunan 20 kilometrelik stabilize yolun ardından, 10 kilometrelik toprak yoldan araçla ulaşılabilen ve suyun 15, 35 ve 65 metre yükseklikten düştüğü Kabaceviz Şelaleleri'nin ziyaretçileri günden güne artıyor.

Türkiye'nin en büyük şelaleleri arasında gösterilen Kabaceviz Şelaleleri'nin ziyaretçilerine görsel şölenin yanı sıra doğa yürüyüşü, dağcılık, piknik ve foto safari gibi pek çok imkan sunuyor.

Kabaceviz Şelaleleri çevresindeki orman ve çeşitli bitki örtüsü de sonbaharla sarı ve kırmızının farklı tonlarına bürünüyor.

KABACEVİZ ŞELALELERİ NEREDE?
Samsun'un tabiat harikalarından biri olan Kabaceviz Şelaleleri, il merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tekkeköy ilçesine ise sadece 22 kilometre mesafede yer alır.

Yorumlar (0)