banner1620

banner1608

banner1526

banner1588

banner1587

banner1324

banner1581

Samsun'da gezilecek yerler: Kabaceviz Şelaleri

Samsun Haber: Samsun'un Çarşamba ilçesine 30 kilometre uzaklıktaki Kabaceviz Şelaleleri'nin gizli kalmış güzellikleri, doğa tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Samsun Gezilecek Yerler 02.11.2017, 14:48 02.11.2017, 14:53
770
Samsun'da gezilecek yerler: Kabaceviz Şelaleri

Samsun Haber - Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Şelale, bu haliyle doğa yürüyüşü, dağcılık, piknik ve foto safari gibi pek çok doğa sporları için uygun fırsatlar sunuyor" dedi.

Samsun'un Çarşamba İlçesi Kabaceviz Mahallesi'nde bulunan 20 kilometrelik stabilize yolun ardından, 10 kilometrelik toprak yoldan araçla ulaşılabilen ve suyun 15, 35 ve 65 metre yükseklikten düştüğü Kabaceviz Şelaleleri'nin ziyaretçileri, günden güne artıyor.

ZİYARETÇİLERE GÖRSEL ŞÖLEN
Türkiye'nin en büyük şelaleleri arasında gösterilen Kabaceviz Şelaleleri'nin ziyaretçilerine görsel şölenin yanı sıra doğa yürüyüşü, dağcılık, piknik ve foto safari gibi pek çok imkan sunuyor.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Biz yönetim olarak burayı çok önemsiyoruz. Çünkü Samsun'un tanıtılmasında bilinmesinde önemli bir rol oynuyor. Şelaleler üç aşamalı görsellik sunmaktadır. Şelale, bu haliyle doğa yürüyüşü, dağcılık, piknik ve foto safari gibi pek çok doğa sporları için uygun fırsatlar sunuyor" dedi.

Kabaceviz Şelaleleri çevresindeki orman ve çeşitli bitki örtüsü de sonbaharla sarı ve kırmızının farklı tonlarına bürünüyor.

KABACEVİZ ŞELALELERİ NEREDE?
Samsun'un tabiat harikalarından biri olan Kabaceviz Şelaleleri, il merkezine yaklaşık 32 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Tekkeköy ilçesine ise sadece 22 kilometre mesafede yer alır.

Yorumlar (1)
Fatihk 4 yıl önce
Her hafta kabaceviz reklami yapiliyor sitenin sahibi orali sanirim